ریشه‏‏‎‏‏ کن نکنی، ریشه ‏‏‏‏‏‎ات را می‎کند

مشکل، چیزی که به تعبیر من اصلا وجود ندارد، و صحیح این است که بگوییم معما، گاهی آنچنان در زندگی جا باز می کند که تمام فکرمان را مشغول می سازد. معماهای کاری، معماهای مشترک زن و شوهر و …

گاهی اوقات هم به راحتی حل نشده باقی مانده و به ظاهر به ورطۀ فراموشی سپرده می شود. اما این طور نیست. این معماها در صورتیکه روی هم تل انبار شوند، کوهی از معما را بوجود می آورند که دیگر نمی توان انرا از سر راه برداشت و دیگر نمی توان آنها را با دست و فکر حل نمود. معماهای زیادی وجود دارد و مهمترین انها اختلاف بین زن و شوهر است. امروزه بسیار مشاهده می شود که معماهای زیادی در روابط زن و شوهرهای جوان بوجود می آید که فقط باعث چند ساعتی بحث شده و سپس به فراموشی سپرده می شود اما پس از اندی مجددا باز می گردد و این بار چه بازگشت شکوهمندانه ای. یک شبانه روز و یا شاید بیشتر را به خود اختصاص می دهد تا جاییکه شاید زوج با یکدیگر صحبت هم نکنند ؛(چه بسا به روی هم نگاه هم نکنند.)

اینجا چه باید کرد؟ مسئله روشن است. باید معما را حل که کردیم بماند، ریشه کن کنیم. یعنی به گونه ای حل کنیم که دیگر جرات بازگشت نداشته باشد. البته معماها در زندگی زیاد است اما اگر همانجا حل شد که شده است وگرنه فضای زیادی از ذهن افراد را به خود اختصاص می دهند.

پانوشت

قابل توجه آنهایی که دائما در حال بحث و مشاجره اند با هم و دلیلش را نمی دانند. در حالیکه شاید دلیل این بحث و مشاجره فقط یک معما (همان مشکل حل نشده) باشد که اینک به اینجا کشیده شده است. گاهی شاید نتوان مسئله را به تنهایی حل نمود لذا کمک گرفتن و مشاوره با دیگران می تواند راهکار خوبی باشد.

 1. shahin7580 نوشته است:

  معما !! اصطلاح جالبیه

 2. افسانه نوشته است:

  به نظرم این مشاجرات خانوادگی دلیل بر وجود مشکل نیست بیشتر دلیلش این هست که دو تا آدم به همون اندازه که به کنار هم بودن نیاز دارن به تنها بودن و استقلال داشتن نیاز دارند اگه این موضوع رو در نظر داشته باشیم این همه به سر و کله ی هم نمیزنیم

 3. hasan نوشته است:

  دوست خوب به نظر من مشاجره و توی سرو کله هم زدن در یک رابطه دوستی ، خانوادگی و یا … به این دلیل است که دلها از همدیگر فاصله داره که در این صورت بایستی صدا را را بالا برد تا همدیگر را متوجه ساخت . اوایل ارتباط دو زوج یا معشوقه را در نظر بیاورید با یه گوشه چشم دقیقا مفاهیم و خواسته هایشان را به همدیگر منتقل می کنند چون دل (ذهن)شان نسبت به همدیگر روشن و نزدیک است اما زمانی که با هم درگیر هستند (دلها) از همدیگر دور است و مجبورند برای انتقال مفاهیم و خواسته ها سر هم داد بزنند .

 4. مهسا نوشته است:

  با سلام دوست عزیز
  چرا در مورد سایت جدید و بسیار عالی http://www.mehrstat.com چیزی نمی نویسید؟
  امکان ایجاد دو نوع استت یکی بصورت دکمه و یکی دیگه مشابه سایت مهراستت که تعداد کاربران آنلاین رو نشون می دهد.
  بسیار عالی تر از وبگذر و پرشین استت

 5. من نوشته است:

  زنت رو روزی سه بار حسابی کتک بزن. هیچ معمایی باقی نخواخد ماند

 6. هديه نوشته است:

  سلام دوست عزيز عالي بود لطفا به فروشگاه من هم سر بزن ممنونم.[گل]

 7. ناشناس نوشته است:

  با سلام
  وب سایت شماک زیباست
  امیدوارم بتوانیم در آینده تبادل اطلاعات، لینک داشته باشیم.
  به ما سر بزنید، بتون سر می زنیم.

 8. مهدي نوشته است:

  سلام دوست عزيز

  خوشحال ميشم بعد از اين كه به اسم مجله اينترنتي تات وب لينكم كرديد خبرم كنيد تا لينكتون كنم

  ممنون
  http://www.tatweb.ir
  پيج رنكم 3 هست

 9. aram نوشته است:

  salam
  khobid?
  matalebeton jalebe

 10. مهدی.م نوشته است:

  مطلب جالبی بود!
  من خودم درگیر همین معماها هستم!
  امیدوارم بعد از این بتوم حلشون کنم.
  با تشکر از مطلب عالی تون!

 11. hasan نوشته است:

  مشکلات فرصت های جهش در زندگی هستند:
  مشکلات در زندگی ، نقش رشد دهنده در ابعاد گوناکون زندگی ما را بر عهده دارند.
  ما در مقابل مشکلات چه کار می توانیم انجام دهیم ، آیا بایستی بشینیم و توی سر خود بکوبیم و به حساب تقدیر و سرنوشت خود بگذاریم ؟
  به نظر اینجانب ما سه راه در مقابل مشکلات داریم :
  1- می توانیم از مشکل فرار کنیم ، اما به هرجای دنیا برویم به شکلهای گوناگون برای تغییر ما ظاهر می شوند :برای مثال از دست یک مزاحم محل کار یا زندگی را عوض می کنیم اما در مکان جدید یک مزاحم دیگری تقریبا با همان خصوصیات پیدا می شود!!
  2- می توانیم تسلیم مشکل شویم ، اما روز به روز به ما بیشتر فشار می آورد برای مثال : یک شخصی از ما باج می خواهد و ما به خاطر نجات یافتن به او باج را (هرچه باشد) می دهیم به فکر اینکه راحت شویم اما او هرروز خواسته و توقعش بیشتر و بیشتر می شود.
  3- راه سوم و بهترین راه اینه که با مشکل مواجه شده و مقاومت کرد تامشکل از سر راه کنار برود و اما بدانیم که مشکلات تمامی ندارند و برای رشد و ارتقاء ما به شیوه های گوناگون ظاهر می شوند و هر مرحله که ما بر آنها فایق شویم آنها نیز بزرگتر و سخت تر برای رشد بیشتر ما می شوند.

 12. mahdi نوشته است:

  باتشکراززحمات شما.

 13. ژینوس نوشته است:

  خیلی ممنون از سایت خوبتون

 14. آری نوشته است:

  این جملتون خیلی قشنگ بود:

  “مشکل، چیزی که به تعبیر من اصلا وجود ندارد، و صحیح این است که بگوییم معما”

  حلال کن اگه یه موقعی توی وبلاگم ازش استفاده کردم!

 15. حامد نوشته است:

  باسلام مطلب زیبایی بود
  اما من یه تعریف دیگه ای دارم گفتم شاید خوب باشه بگم
  مشکل همونطور که اسمش روشه مشکله و قابل حل نیست پس ما باید به مشکلات زندگی مانند یه مسئله بنگریم خوب حالا برای حل هر مسئله ای بی نهایت راه حل وجد دارد.