خواب شب، شارژر روح و جسم

همه کم و بیش در مورد قانون جذب و جایگاه آن در زندگی می‏دانیم. اما در مورد اینکه چه چیزهایی باعث جذب بیشتر میگردند باید خدمتتان عرض نمایم که رعایت بعضی امور بسیار ساده فرآیند جذب را بیش از پیش جلو می‏رانند از جمله :

1 – خلاء (خالی بودن)
2 – هماهنگی با هستی
3 – پاکی و نظافت
4 – نظم
5 – سکوت و آرامش
و …

که همه و همه جزء قوانین طبیعت (در مورد قوانین شیرین طبیعت در آینده صحبت خواهد شد) می‏باشند. رعایت کردن این موارد بسیار مهم است و ما ناخودآگاه بسیاری از این موارد را گاه و بیگاه رعایت نموده و مشمول دریافت موهبت ها و خوبی‏ها می‏شویم.

اما اینکه خلاء همیشه باعث جذب است و یا به زبانی دیگر عامل هر نوع جذب، خلاء است را باید ابتدا باور کنیم. تصور کنید گردبادها به ازای خلاء درونشان شایستۀ جذب می‏شوند؛ مثلا گردبادهای کنار میدان‏ها و گوشۀ پارک ها را با گردبادهای بزرگ در شهرهای کوچک آمریکا با هم مقایسه کنید، هر چقدر بزرگتر، جذب بیشتر. حال که معنی خلاء را بصورت خلاصه وار عرض نمودم در مورد تیتر این پست می‏نویسم.

روزها همۀ هستی (هستی پیرامون ما) مشغول کار و تلاش، مشغول تخلیۀ انرژی و آمادگی برای جذب‏های بعدی هستند. همچنانکه روز به نیمه می‏رسد، تخلیۀ انرژی نیز رو به افزایش می‏گذارد تا اینکه کم‏کم به عصر نزدیک شده و انرژی کاملا تخلیه می‏گردد. سپس شب فرا می‏رسد. همزمان با فرارسیدن شب، هستی نیز در آرامش فرو می‏رود. برای مثال شما هیچ موجودی را (به جز موجودات شب خیز) نمی‏یابید که پس از غروب خورشید و فرارسیدن شب بیدار بوده و مشغول گشت زنی باشد. همچنان که گیاهان.

همینطور که هستی در آرامش فرو می‏رود، خلاء لحظه به لحظه بیشتر شده و آمادگی برای جذب در همۀ موجودات بوجود می‏آید و بهمین ترتیب رفته‏رفته انرژی کائنات به دلیل آمادگی برای جذب بیشتر می‏شود.

اگر دقت کرده باشید مراقبه‏ها، دعاها، نیایش‏ها، تمرکزها، تلقین به نفس‏ها، هدف گزینی‏ها، نتیجه‏گیری ها و … در شبها مؤثرتر از روزهاست. همچنین بی دلیل نبوده که خداوند در قرآن که امروزه محل بحث بسیاری از دانشمندان است، فرموده “ما شب را مایۀ آرامش شما قرار دادیم” و همچنین قبول داریم که خوابیدن در هر ساعت از شبانه روز به غیر از شب، جای خواب شبانه را نمی‏گیرد. زیرا این خواب در ساعات اوج انرژی انجام گرفته است.

* به نظر من این جذبها و این نتیجه‏گیری ها و این انرژی زیاد در شب، بیشتر به دلیل آرامش و سکوت است.

اخیرا مطلبی در نشریه تلگراف منتشر گردید با عنوان “خواب خوب شبانه توانایی مغز را افزایش می‏دهد” منبع که این خود یکی از عواملش همین در اوج بودن انرژی کائنات در شب می‏تواند باشد.

 1. arash نوشته است:

  با تشكر از مطلب جالبت اينم يه سايته جالبه براي خوره‌هاي اينترنت. منطقش اينه كه به ازاي هر تبليغي كه نگاه كني 1 سنت ميريزه به حسابه مجازيت. و وقتي پولات به 10 دلار برسه ميتوني ترانسفرش كني تو حساب شخصيت. فقط يه ثبت نام ساده داره. http://bux.to/?r=arash.denatatio

 2. سما نوشته است:

  این نکته توی قرآن هم ذکر شده که شب را مایه آرامش شما قرار دادیم

 3. یک شیرفروش نوشته است:

  آرامشی که در شب هست را در هیج چیزی نمیتوان یافت

 4. saeedk2 نوشته است:

  سلام

  مطلب زیبایی نوشتید، در مورد انرژی کائنات دکتر آزمندیان هم زیاد مطلب گفته ولی هیچوقت منظورشون رو متوجه نشدم.

  خیلی دوست دارم بیشتر بدونم…

  ممنون

 5. soranblog.com نوشته است:

  و اکنون مفتخریم تا تغییر رویه ی وب سایت فارسی زبان سوران بلاگ_پس از طی یک مسیر پر پیچ و خم دو ساله_را به اطلاع شما خواننده ی گرامی برسانیم؛ امیدواریم تا هر شب در ساعت صفر به وقت جهانی خواننده ی تازه ترین تفسیرهای سیاسی در مورد مسائل روز کردستان،ایران و جهان باشید.

  از یادتان نمی کاهیم.
  سوران بلاگ

 6. SAfiLO نوشته است:

  سلام جناب پور علی

  مهندسی – بلاگ نویس و عکاسی متفاوت در بلاگستان فارسی

  پس اونایی که کار شبانه میکنند چی ؟؟

  نا امیدم از خودم و کارم …

  ای کاش کسی مجبور نبود کار کنه اونم کار شبانه …

  دوست ندارم گلایه کنم ولی دانشجویی که شبا کار میکنه از کی باید بپرسه که چرا اون اصلا" کار میکنه هان؟؟؟

 7. محسن نوری نوشته است:

  واقعا دست مریزاد. من همیشه عصرها که میشه گیج میزنم اما شب که میشه انقدر فکرم کار میکنه که نمیذاره بخوابم!!! امیدوارم بتونم یه راه حلی پیدا کنم که این انرژی زیاد شب رو خنثی کنه!

 8. m نوشته است:

  Oishi بزن روشن شی
  مژده به آن عزیزانی که برای سلامتیشون ارزش قائل هستند
  اولین نوشیدنی خوشمزه وآماده چای سبز اویشی ژاپن با طعم های منحصر بفرد
  از مارکت های معتبر و فروشگاههای زنجیره ای تهیه فرمائید
  تلفن: 44239961-021 http://www.oishi.ir

 9. شیوا پورعلی نوشته است:

  من با شما هم اسمم و این باعث افتخار منه،دیدن مطالب شما یه اتفاق جالب بود برام-) فوق العاده اس نوشته هاتون مرسی 🙂