چگونه سفر بی زحمتی داشته باشیم؟

حتما کسانی را دیده اید هنگامیکه به سفر می روند، گویی می خواهند اسباب کشی کنند. این مطلب را با توجه به همین نکته نوشته ام که شاید نکاتی مناسب برای راحت سفر کردن را در خود داشته باشد.

1- اولین گام برای راحت تر بودن در مسافرت، به همراه داشتن چمدان کوچک است، مثلا یک کوله پشتی. اگر هم کوله پشتی جادار و مناسبی پیدا نکردید می توانید از کیفهای مدرسه ای استفاده کنید. زیرا هرچه کیفتان کوچکتر باشد، حمل آن برایتان راحت تر است و بدین ترتیب همیشه مطمئن هستید که لوازم ضروری همراهتان هستند. اگر فضای کافی برای حمل همه ی وسایل خود ندارید، فقط لوازم ضروری و شخصیتان را بردارید.

2- به این موضوع که سفرتان ممکن است چقدر طول بکشد، اهمیت ندهید. فقط کافی است 3 عدد پیراهن با رنگ های معمولی بردارید آنوقت همه ی لباسهایتان متناسب باهم خواهند بود. به هیچ وجه فکرتان را به این مسئله مشغول نکنید که چه بپوشید و چه نپوشید. فقط به این توجه داشته باشید که لباسهایتان تمیز باشند. بهتر است آنهایی را بردارید که به شما بیشتر می آیند. همچنین همیشه یک ژاکت به همراه داشته باشید تا اگر هوا سرد شد، بپوشید. و سعی کنید کفش راحتی به پا کنید تا پاهایتان خسته نشوند.اما دقت کنید که بیش از یک ژاکت باعث زحمت خواهد شد.

3- صابون یا شامپویی را بردارید که چند منظوره باشد تا در همه ی مواقع از استفاده کنید. مایعی که بتوان از آن برای شستن بدن، موها، دندانها! و لباسهایتان استفاده کنید. از این صابون به مقدار کافی بردارید تا در تمام طول مسافرت به همراه داشته باشید. اگر چنین صابونی پیدا نکردید، 2 راه دارید: اول اینکه از سالم بودن مواد غذایی فروشگاهی که می خواهید از آن خرید کنید، مطمئن شوید و سپس از آنها بپرسید که آیا شبیه چنین صابونی دارند یا نه، مثلا صابون گیاهی. همچنین می توانید از صابونی که در هتلها و مسافرخانه ها موجود است استفاده کنید که صابون تقریبا خوبی بوده و مقرون به صرفه است.

سفر با کمترین وسایل

4- لباسهایتان را در وان دستشوئی بشویید. یکی از دلایلی که در ابتدا عنوان کردم که فقط 3 عدد پیراهن بردارید این بود که هر چند روز یکبار می توانید آنها را به راحتی بشویید. از همان صابونی که گفته شد استفاده کرده و آنها را در وان حمام بشویید. سپس آنها را بر روی طناب رخت شوئی بیندازید تا خشک شوند. درضمن یک طناب رخت شوئی مقاوم نیز به همراه داشته باشید. می توانید لباسهایتان را در شب بشویید که تا صبح خشک شده و آماده استفاده شوند.

5- همیشه این آمادگی را داشته باشید که اگر واقعا به چیزی احتیاج داشتید، آن را بخرید. سعی کنید کمترین لوازم را بردارید و از آوردن وسایل اضافی خودداری کنید. اگر احیانا چیزی را فراموش کردید یا نتوانستید با خود ببرید، آن را بخرید. به یاد داشته باشید که مسافرت فقط برای خوش گذرانی و داشتن اوقات خوش است. اگر چمدان سنگینی با خود بردارید، مجبورید آن را همه جا حمل کنید. کشیدن یک چمدان سنگین بر روی پله ها، پله برقی ها، آسانسورها و یا اطراف شهر، برای هیچ کس خوشایند نیست. پس سعی کنید سبک ترین و ضروری ترین لوازم را بردارید و وقت خود را صرف خوشگذرانی کنید. بنابراین دیگر مجبور نیستید پول اضافه یا انعامی برای حمل و یا نگهداری چمدانتان بپردازید.

6- همیشه با خود یک ست کامل خیاطی شامل یک عدد سوزن و دو رنگ نخ هر کدام به اندازۀ 50 سانتیمتر داشته باشید تا در صورت وجود کوچکترین مساله، سریعا خودتان آنرا برطرف نمایید. ضمنا به جای حوله می توانید از دستمال کاغذی لوله ای استفاده کنید تا جای کمتری بگیرد. همچنین یک چاقوی سوییسی نیز می تواند جای بسیاری از وسایل اضافی را بگیرد.

سفر خوشی داشته باشید.

منبع

 1. ندا نوشته است:

  ممنون از تلاشی که برای ارائه اصلاعات مفید می نمایید. اما بهتر است ترحمه مطلبی را در سایت خود قرار می دهید، از پیش از صحت آن مطمئن شوید. به عنوان کسی که بسیار سفر کرده، نکات زیر در مطلب شما به نظرم رسید.
  – شما در ابتدا در خصوص سبک سفر کردن نوشتید، اما 3 پیراهن نیمی از کوله را به خود اختصاص خواهد داد.
  – چاقوی سویسی در مسافرت های هوایی ممکن نیست.
  – شما واقعا صابون و یا مایعی چند منظوره برای شستن مو، دندان و لباس می شناسید؟
  – مواد غذایی سالم چه ربطی به صابون دارد؟
  – مسافرخانه ها معمولا از اجناس ارزان قیمت استفاده می کنند، واقعا صابون آنها با شرایطی که شما نوشتید هماهنگ است؟
  – اگر چیزی احتیاج داشتید آنرا بخرید؟ حتی اگر آنرا در منزل داشته باشیم.

 2. م.پورعلی نوشته است:

  سلام؛

  با تشکر از شما اما منظور از عنوان کردن پیشنهادات فوق، موارد ذیل بوده است که شاید نتوانسته ام به خوبی به شما منتقل کنم :

  1 – 3 پیراهن فقط ته کوله پشتی را میگیرند.

  2 – چاقوی سوییسی فقط در سفرهای هوایی غیرممکن است اما سفر با قطار، اتومبیل، کشتی، و همچنین اتوبوس و … را نیز در نظر بگیرید.

  3 – بلی. به جز دندان، سایر موارد را با صابونهای مایع همه کاره می توان انجام داد.

  4 – منظور از مواد غذایی، همان فروشگاههای همه کارۀ ماست که همه چیز می توان در انها یافت. و منظور از سالم بودن، یعنی فروشگاهی معتبر.

  5 – واژۀ هتلها قبل از مسافرخانه ها نیز آمده است.

  6 – این مقاله مربوط به سفر با حداقل وسایل است. پس از منزل چیزی بر نمیداریم و آنچه را که نیاز داریم، می خریم.

  با تشکر از شما؛

  تفکر مثبت اساس همۀ موفقیتهاست.

 3. ندا نوشته است:

  جواب تمام سوالاتی را که دادید، پیش بینی می کردم. هدفم بسط دادن موضوع بود نه ایراد از کار شما. مجددا از زحماتتان سپاسگذارم.

 4. مجی نوشته است:

  سلام عزیزم اتفاقی پیدات کردم وبلاگ خیلی خیلی خیلی عالی داری به خاطر زحماتت بهت تبریک میگم امیدوارم هر روز بهتر باشی و موفقتر خوشحال میشم بتونیم باهم تبادل لینک کنیم اگه قابل دونستی خوشحال میشم .
  دوستدارت مجیhttp://ghodratezehneman.blogfa.com