حیواناتی بانمک اما مهلک و بی رحم

دلیلی که به حیوانات، حیوان گفته می شود، وحشی بودن آنهاست. حیوانات به طور غریزی تلاش بسیاری برای بقای نسلشان می کنند. اکثر حیوانات فقط کارهایی را انجام می دهند که برای آزاد ماندن، زاد و ولد کردن، حفاظت از فرزندان، حفظ قلمرو و سیر کردن شکم با مواد غذایی مطلوب، ضروری هستند. حال بیایید نگاه مختصری به چند حیوان بسیار جذاب و دلفریب اما بی نهایت بی رحم و مهلک بیندازیم.

1 – بوزینه ی تنبل

بوزینه

یکی از جذاب ترین، شیرین ترین و خجالتی ترین پستانداران روی کره ی زمین است. بخاطر چشمان زیبایش، اکثر مردم دوست دارند که او را در آغوش گرفته و همچون خرس عروسکی نازش کنند. اما در کنار این چهره ی دلفریب، بسیار زهردار و سمی است. این سم را غده ای در آرنجش تولید می کند و اگر این سم خورده شود، معده درد شدیدی در شخص ایجاد می کند و اگر به موقع درمان نشود، شخص می میرد. همچنین این سم را بر روی بدن فرزندانش می مالد تا توسط حیوانات وحشی خورده نشود.

2 – خرس قطبی

خرس قطبی

وقتی یک خرس قطبی بر روی تکه یخ بزرگی قرار می گیرد و آن را بغل می کند، بسیار دلپذیر به نظر می رسد و گویی کودکی نوپا عروسکش را بغل کرده و در آرامش به سر می برد. این حیوان نرم و پشمالوی عروسکی، بزرگترین گوشتخوار آمریکای شمالی است که 1500 پوند وزن دارد و وقتی روی دو پایش می ایستد قدش تا 10 فوت هم می رسد. همه ساله 20 تا 90 انسان مورد حمله ی این خرس های قطبی قرار می گیرند.

3 – پلاتی پوس (نوک اردکی)

اردک پستاندار

این موجود ماهیخوار آبزی با پوست ضخیم و کرکدار و دم پهنش، یکی از عجیب ترین پستانداران روی کره ی زمین است و چشمان ریزش آنچنان دلفریب اند که هر انسانی از دیدن آنها تصور می کند که بی خطرترین موجود عالم است. این موجود آبزی دارای دو ویژگی بارز است: اول اینکه دارای نوک اردک مانندی است و بیشتر از غذاهای قالب منقارش استفاده می کند. دیگر اینکه در هر کدام از پاهای باریکش زهری برای حمله به دشمن پنهان است. این سم برای حیوانات کوچک کشنده است ولی برای انسان ها فقط زجرآور است.

4 – شمپانزه

شمپانزه

شمپانزه تنها پستانداری است که از لحاظ دستان، عملکرد مغز و حالت های صورت شبیه انسان است و حتی برای مدتی بعنوان انسان های اولیه شناخته می شد. یکی از تفاوت های مهم بین شمپانزه و انسان، اسکلت بندی ماهیچه هاست. امروزه شمپانزه های زیادی تحت تعلیم قرار می گیرند و گاهی آسیب های شدیدی مثل له کردن دست، پاره کردن صورت و شکستن استخوان ها، بر مربیان خود وارد می کنند، زیرا قدرتشان 5 برابر قدرت انسان است.

5 – دلفین دهن باریک

دلفین دهن باریک

دلفین ها از لحاظ هوش، ارتباط برقرار کردن با یکدیگر، توانایی یادگیری، بازی کردن و … شبیه انسان ها هستند، شاید به همین علت است که همه عاشق آنها می شوند. حتی در اقیانوسها نیز توسط جانوران دیگر مورد احترام واقع می شوند و در مواردی دیده شده که کوسه ماهی های غول پیکر از آنها می ترسند. این ماهی ها گاهی چنان خشن می شوند که حتی نوزادشان را می کشند و یا معلول می کنند. گاهی نیز برای سرگرمی نهنگ ها را کشته و با جسد آنها بازی می کنند.

6 – اسب آبی

اسلب آبی

راز جذابیت اسب آبی، گوشهای کوچک و چشمان کشیده اش هستند که باعث می شوند او را مهربان و آرام جلوه دهند. اما همه ساله انسان های زیادی را بخاطر وارد شدن به قلمروشان می کشند و با اینکه 8000 پوند وزن دارند اما به راحتی می توانند 20 مایل را در ساعت طی کنند. بخاطر داشتن فک خیلی قوی و دندان های سگ مانند که هرکدام 10 سانتی متر طول دارند، بهتر است با آنها شوخی نکنید. این حیوان گیاه خوار است و گوشت نمی خورد، اما اگر عصبانی و تحریک شود، حمله کرده و فرد را می کشد.

7 – فیل

فیل

یقینا فیل ها موجودات شگقت انگیزی می باشند. بسیار صلح طلب، مهربان و دوست داشتنی هستند و حتی دیده شده وقتی همسر یا فرزندشان می میرد، گریه می کنند. اما گاهی بسیار خطرناک شده و مربیان خود را در باغ وحش می کشند. مسئله ی اصلی، اندازه و قدرت آنهاست و اگر فیلی عصبانی شود از پاهای قوی یا عاج های تیزش برای حمله کمک می گیرد. در فصل جفت گیری، میزان تستسترون فیل نر افزایش یافته و این افزایش باعث خشونت و حمله های بی دلیل و غیر قابل کنترل وی می شود.

8 – سنجاب

سنجاب

این موجود دوست داشتنی و ناز، از نوک بینی تا دمش به 6 پوند می رسد ودر مناطق زیادی از جهان وجود دارد. ولی متاسفانه حاوی بیماری هاری است که ممکن است آن را به فردی منتقل کند. و اگر این بیماری به موقع درمان نشود یا از آن غفلت شود، به قلب و اعصاب صدمه زده و در نهایت منجر به کما یا مرگ شخص می شود.

9 – قو

قو

قوها موجودات بسیار زیبا و جذابی هستند و بدن بسیار نرمی دارند. آنها همچنین والدین بسیار مسئولیت پذیری هستند و تا آخرین لحظه از فرزندانشان مراقبت می کنند. این موجودات فقط وقتی تحریک شوند، وحشی شده و بی درنگ حمله می کنند. اما آن دسته از قوها که قادر به پرواز نیستند، بسیار تحت خطرند، زیرا اگر دشمن به آنها حمله کند، آنها را به زیر آب کشانده، تا غرق شوند.

10 – سفره ماهی

سفره ماهی

بخاطر ظاهر آرام و دلربایشان، در اکثر آکواریوم ها وجود دارند، زیرا باعث زیباتر کردن منظره ی آکواریوم می شوند. اگرچه محبوبیت آنها در بین انسانها همچنان پابرجاست اما هیچ چیزی از خطرناک بودن آنها نمی کاهد و اگر عصبانی شوند، سریعا برای انتقام جویی، حمله کرده و سمی را که در بدن خود دارند، وارد پا، بازو، شکم و یا قفسه ی سینه ی شخص می کنند. پس از پخش شدن این سم در بدن، محل آسیب دیده متورم شده و درد طاقت فرسایی را ایجاد می کند. معمولا این زهر کشنده نیست اما اگر به بقیه بدن منتقل شود مشکلات بسیاری ایجاد کرده و گاهی منجر به مرگ می شود.

منبع

 1. babak نوشته است:

  mamnon, kheili jaleb bod

 2. یک شیرفروش نوشته است:

  جالب اینکه قیافه ی اینها همه دوست داشتنی هست و اصلا به حیوانات خطرناک شبیه نیستند

  ممنون از مطلب مفیدتون

 3. sepehr نوشته است:

  سلام ، بابت جور کردن مطلب و زحمتی که کشیدین تشکر لازمه اما راستش این لیسته غیر از پلاتیپوس که معمولا کسی نمیدونه زهر داره همه موجودات دیگه به صورتی هستن که همه میدونن نباید باهاشون شوخی کنن ، مثلا کی ممکنه بره یه خرس قطبی رو بغل کنه و احتمال نده که اون ممکنه بخورش ، یا کی ممکنه فکر کنه یه فیل نمیتونه اونو له کنه ، میدونین میخوام چی بگم ، میخوام بگن این لیست به این ترتیب شما میتونه موارد زیر رو هم به راحتی شامل بشه : گربه( چون هم میتونه چنگ بزنه هم هاری رو انتقال میده ) ، موش ( چون ممکنه یه روز که خوابی بیاد گوشتو بجوه ، مواردی دیده شده )، خرگوش ( چون با اینکه خیلی نازه اما واقعا گاز های وحشتناکی میگیره )، خروس ( چون ممکنه بزنه به سرش و بپره چشمتو دربیاره )، پروانه ( چون بیشترشون در بال هاشون گردی وجود داره که میتونه انسان رو مسموم کنه ) ، حالا متوجه شدین چی میگم ؟ ، این لیست شما اصلا معنی مهلک و بی رحم رو نداره ، چون خود کلمه بی رحم اصلا برای حیوانات معنی نداره . این لیست در صورت تصحیح شدن باید امل مواردی باشه که کسی فکرشو نمیکنه ( مثل همون پلاتیپوس )

 4. علی نوشته است:

  افرین واقعا خوب گفتی اخه کیه که ندونه فیل خطرناکه؟

 5. یک فتحی نوشته است:

  قسمت مربوط به دلفینش اعجاب برانگیز و حتی باورنکردنی به نظر می‌رسد. خیلی جالب بود 🙂

 6. mohsen نوشته است:

  kheyli jaleb bood, makhsusan shanpanze!

 7. احسان نوشته است:

  فکر کنم یادت رفته که اصل کاری رو تو لیست اضافه کنی ، خوب معلومه دیگه … انسان دو پا
  !! (خطر ناک ترینه)

 8. شهاب نوشته است:

  ممنون از مطالب جالبتون
  حيوناي نازين
  حيف نيست كه زهر داشته باشن !!
  بايد گل محمديم مي ذاشتين
  بوش خوبه ولي متاسفانه تيغاش خيلي درد دارن !!
  راستي انسانم مي نوشتي بهتر مي شد
  خيلي ممنون از مطالبتون

 9. GAME 2010 APRIL نوشته است:

  بعضی موقع ها انسان از همشون ، بانمکتر ، مهلکتر و بی رحمتر می شه !!!
  😮

 10. alireza نوشته است:

  من فكر ميكنم بعضي از اين خانوم ها رتبه اولند…. با نمك بامزه ولي اگر باهاشون شوخي كني ممكنه با ناخن هاي تيز و يا گاز گرفتن شما رو مجروح كنند كه در برخي از موارد منجر به مرگ هم شده…..!!!!!

 11. حمید نوشته است:

  خیلی ممنون جالب بود
  ولی تاپیکاش بیشتر جالب بود

 12. nader نوشته است:

  حیوانات با نمک اما وحشی

 13. محمد نوشته است:

  خیلی نامنصفانه بود. زیستگاه بیشتر این حیوانات توسط انسان ها در حال تخریب است. اگر یک نفر بدون هیچ مجوزی بیاید و خانه ی شما را خراب کند تا برای خودش خانه بسازد، شمل چگونه با او رفتار می کنید؟ سمّ حیوانات هم تنها برای دفاع از خودشان است. در زمانه ای که انسان ها برای تفریح، حیوانات را با تفنگ می کشند، این که یک حیوان، انسانی را با زهرش بکشد، اصلاً بی رحمانه نیست.

  در نوشتن چنین مطلبی، بهتر است منصفانه تر عمل کنید.

 14. محمد كا نوشته است:

  با سلام و تشكر به خاطر مطلبتون،ولي بنده هم با دوستان موافقم،انسانها محل زندگي اين حيوانات رو با زياده خواهي تصرف كردن.موفق و پيروز باشيد،خدانگهدار.

 15. خبرینه نوشته است:

  خرس قطبي هم موجود جالبيه. شنيدم براشون روز جهاني مي‌گيرن!! 27 فوريه!