مصرف گوشت کمتر، نجات کرۀ زمین

چکیده : مردم باید گوشت کمتری بخورند تا تغییرات مضر آب و هوایی را کاهش داده و زندگی صدها نفر را در سال حفظ کنند.

اندی بورنام، وزیر بهداشت انگلیس، هشدار داده است که گرم شدن زمین خطری واقعی و موجود برای سلامت میلیونها نفر است. این گزارش حاکی از این بود که در یک سال زندگی دهها نفر از هزاران نفر در بریتانیا می تواند فقط بوسیله ی جلوگیری از پخش کربن در جو، حفظ شود.

مصرف گوشت

با مصرف گوشت کمتر، به زمین لطف کنیم

همچنین کارشناسان توصیه کرده اند تعداد حیواناتی که صرفا برای استفاده از گوشت آنان بعنوان غذا  پرورش داده می شوند باید به یک سوم کاهش یابد. آنها تخمین زده اند که این حرکت به طور عمده، دفع مایعات را کاهش داده و حدود 18 هزار نفر را در سال، فقط از بیماریهای قلبی حفظ کرده است.

آلن دنگور، یکی از نویسندگان این گزارش و مدرس ارشد علم بهداشت و پزشکی مناطق گرمسیری در لندن، گفته است که این تغییر حتی می تواند بدون صرفنظر کردن از گوشت نیز ایجاد شود. وی می گوید: ما نمی گوییم گیاه خوار شوید، فقط می گوییم مقدار گوشت مصرفی و محصولات گوشتی را کاهش دهید. حتی اگر تا یک سوم کاهش دهید، به این معنی است که به طور میانگین در طول روز فقط یک وعده غذای گوشتی بخورید.این تغییر منجر به کاهش 50 درصدی دی اکسید کربن در بخش کشاورزی تا سال 2030 می شود. اینطور تخمین زده شده است که در گرم شدن جهانی زمین، محصولات گوشتی در ایجاد گازهایی که توسط انسان بوجود می آیند، 18 درصد سهیم هستند.

دانشمندان خاطر نشان کرده اند که کاهش تولیدات گوشت مرغ و گاو و خوک می تواند جان بسیاری از مردم را حفظ کند. (در صورتیکه این مرگ و میرها ناشی از بیماری هایی مثل سرطان و دیابت باشند.)

لرد استرن یکی از کارشناسان برجسته ی جهان، در مورد تغییرات آب و هوایی گفته است، مردم باید از خوردن گوشت صرفنظر کنند تا زمین را نجات دهند. این نظریه کمتر از دو هفته قبلتر از گردهمایی مسئولین کشورها در شهر کپنهاگ برای بحث در مورد تغییرات آب و هوایی، منتشر شد.

تغییرات آب و هوایی کرۀ زمین

تغییرات آب و هوایی کرۀ زمین

همچنین، بر اساس این گزارش، تخمین زده می شود که همه ساله 5 هزار مرگ و میری که به علت مشکلات ریوی و دیگر بیماریها بوجود می آیند، می توانند با دور بودن و زندگی کردن در خارج از شهر جلوگیری شوند. و نیز با پیاده روی کردن به جای رانندگی، می توان از مرگ هایی که به علت بیماری های قلبی است تا 4200 مورد در سال جلوگیری کرد.

این حرکت همچنین می تواند حدود 200 مرگ را که از جنون و سرطان سینه ناشی می شوند جلوگیری کند.

این گزارش که بوسیله ی مجله ی پزشکی لنست منتشر شده، به کاهش گازهای گلخانه ای مثل دی اکسید کربن نیز اشاره دارد که باعث تخریب لایه ی ازن و سپس ایجاد مشکلات ریوی می شود. کاهش کربن آزاد شده منجر به تقلیل آلودگی هوا در سراسر جهان و کاهش مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی و ریه ای و دیگر بیماری های حاد می شود، بخصوص در کشورهای در حال توسعه که هنوز از حد بالای آلودگی رنج می برند.

بورنام گفت: ممکن است تغییرات آب و هوایی، تهدیدی دور از انتظار به نظر آیند ولی در حقیقت نتیجۀ این تغییرات به سلامتی ما مرتبط است.

منبع

 1. ونوس نوشته است:

  با توجه به اینکه این مقاله یکی از معدود مقالاتی است که به علت گرمایش زمین مستقیم اشاره میکند (دامداری) بسیار جای تقدیر دارد اما چرا ما می ترسیم عادات قدیمی و اشتباه خود را کنار بگزاریم حتی برای نجات جان خود و فرزندانمان هم حاظر نیستیم کمی تغییر کنیم !ببخشید آخر حماقت تا کی !من حدود سه سال است که کاملا گیاهخوار شده ام و تنها چیزی را که از دست داده ام مریضی ها و پرخاشگری ها و افسردگیها و اضافه وزن بوده (((لطفا برای نجات زندگیها گیاهخوار باشید)))

 2. par30pix نوشته است:

  آیا تمایل داری تبادل لینک کنی ؟‏

  آمار روزانه ی ما : 1300 تا 1500 وبگذر ( بدون پسورد )‏

  رنک : 3‏

  اگر مایل هستین منو با نام‏

  ‏:.: :.: پار 30 پکیـــــــس:.: :.:‏

  آدرس وب ما‏‎ : ‎

  http://par30pix.mihanblog.com