استعدادهایتان را کشف کنید

به هرکدام از ما استعدادها و توانایی های متفاوتی  هدیه داده شده است.همه ما در یک یا چندین رشته جوهره ی خاصی در رسیدن به اهداف و رویاهایمان داریم اما کمبودی که درما وجود دارد این است که نمی توانیم توانایی ها و استعدادهای درونمان را تشخیص دهیم.

اولین قدم، کشف کردن چیزی است که شما واقعاً در آن خوب هستید، سپس باید روی آن کار کنید. قدردانی کردن از استعدادهایتان و فرض اینکه همه مردم به خوبی شما هستند کار خیلی ساده ایست. اما شاید گزینه ی اصلی این نباشد. شما ممکن است استعدادهایی داشته باشید که توانایی برجسته و متمایز  در ساختن شما را داشته باشند. باید اعتماد به نفس کافی برای رسیدن به آنچه واقعاَ هستید را داشته باشید.

خودکاوی و خود ارزیابی برای کشف کردن استعدادهای راستین شما ضروری است.خیلی وقت ها، هنگامی که می بینید دیگران مطابق رویاهایشان زندگی می کنند شما حسودی می کنید اما فراموش کردید که شما هم می توانید و هم ظرفیت کافی برای زندگی مطابق امیالتان را دارید.

ممکن است این حقیقت را ندانید ولی می توانید در خیلی چیزها مثل تعریف کردن لطیفه، ورزش کردن، امور خلاقانه، رقصیدن، صحبت در جمع، مدیریت مهمانی ها و … خوب و شایسته باشید.

استعدادیابی در خودمان

یادداشتی از همه ی کارهایی که خواهان انجام دادن آن هستید، همه کارهایی که می توانید انجام دهید و اموری که بیشترین علاقه به آنها را دارید تهیه کنید. سعی کنید روی آنها کار کنید و آنها را به نقاط قوت خود تبدیل کنید.

هیچ چیز در زندگی ساده به دست نمی آید ولی مطمئناَ همه ی آنچه می خواهید در پایان به شما اعطا خواهد شد. برای انجام دادن بی وقفه و پی در پی این فعالیتها و بازبینی دفعه به دفعه آن وقت بگذارید، از دیدن پیشرفتی که خودتان باعث آن بودید متحیر خواهید ماند. این امر به اندازه کافی تشویق کننده خواهد بود تا رویاهای بیشتری را دنبال کنید. این نه تنها اعتماد به نفستان را بالا می برد بلکه شما را به محبوبیت هم خواهد رساند .

دریافت بازخورد از دیگران ابزار قدرتمندی برای الهام بخشیدن به خود و حرکت به سوی هدفهایتان است. گرفتن بازخوردهای سازنده و مثبت از دوستان، خانواده و همکارانتان می تواند تجربه ی خارق العاده ای باشد. همچنین میتواند دریافتتان را در آنچه خوب هستید و آنچه می توانید برای کشف استعدادهایتان انجام دهید بسازید.

 1. هستی نوشته است:

  منو امیدوار کردی پورعلی عزیز

 2. sarina نوشته است:

  matlabe khobi bood …….man bekhatere in mozo kheyli motalee kardam ama hichvaght movafagh nashodam hamishe raftam 2nbale chizi ke mikham vali nesfe velesh kardam nemidoonam bayad chikar konam??????????????

 3. تارا نوشته است:

  سلام ببخشید یه سوالی داشتم که سالهاست تو ذهن منه
  من بعد از خوندن شما هنوز نمی دونم چه جوری میشه استعداد های خودمون رو کشف کنیم
  و آیا هر چیزی که بهش علاقه داریم رو میشه گفت توش استعداد هم داریم؟
  خیلی ممنون