قانون رهایی

در مورد قانون جذب در این پست اشاره ای شد. حالا خوب است که یکی از قوانین زیرمجموعه جذب را برایتان بگویم.

بعضی اوقات ما به هدفی وابسته شده و تمامی وقتمان را صرف رسیدن به آن می کنیم و گاهی شاید از سایر امور دیگر زندگی عقب بمانیم که این امر موجب پر شدن فضای ذهنی ما شده و جلو هر گونه جذب را می گیرد.

اگر ما بیش از حد معمول به یک هدف می اندیشیم، این ناشی از ترس نرسیدن به ان هدف است. کسی که مطمئن است به هدفش نائل شده و دعایش مستجاب می شودو همچنین به قوانین طبیعت ایمان دارد، وقتی هدفش را روشن کرد، در مسیر تلاش آنرا به دست طبیعت و خالق آن یعنی خداوند می سپارد. در واقع آنرا رها می کند. این رهایی به نوبۀ خود بخشی از فرآیند جذب است. مثلا شما برایتان پیش آمده که دسته کلیدی را گم کرده اید و هر چه به دنبال آن گشته اید (شاید یک روز هم وقت گذاشته اید) آنرا پیدا نکرده اید. اما وقتی به دنبال کار خود رفته و در واقع این را رها کردید، خود بخود دسته کلید پیدا شده و در جایی که اصلا فکرش را نمی کردید آنرا می یابید.

مثلا شما به یک هدف وابسته می شوید (خرید خودرو) و فکر می کنید که این هدف شما فقط با قرض کردن پول از دیگران میسر می شود ولی به هر کس رو زده اید، دست خالی برگشته اید و وقتی دیدید که هیچ کس به شما کمک نمی کند، ناگهان یک مشتری برای ساز پیانوی قدیمی شما پیدا شده و آنرا به بهترین قیمت می خرد و پول کسری شما جور می شود.

وابستگی به اهداف بسیار خطرناک است

در واقع ما با رها کردن یک هدف به کائنات و خالق کائنات، بر آورده شدن آنرا به دست آنها می سپاریم تا آنها آن هدف را به بهترین نحو ممکن برایمان متجلی گردانند . البته فراموش نشود که تلاش مناسب در راه هدف الزامیست.

منبع : سخنان استاد حورایی، برداشت شخصی

 1. ناشناس نوشته است:

  با سلام
  افرادی که به هدف یا خواسته شان برایشان خیلی مهم باشد اصلاً فکر نرسیدن به آن هم باعث شدید شدن استرس و اضطراب می شود و واقعاً احساس پوچی به آنها دست می دهد که خود من هم یکی از آنها هستم. چطور میتوانم آنرا رها کنم؟ لطفاً راهنمایی کنید.
  با تشکر

 2. azita نوشته است:

  رونشناسی در زمینه مطلب قانون جذب و قانون رهایی دوست دارم.متشکرم

 3. کیانا نوشته است:

  با سلام مدتی است که بنا به دلایلی است نامزدی من با شخص مورد علاقه ام به هم خورده است چطور با کمک قانون رهایی به او مجددا برسم؟

 4. سحر نوشته است:

  سلام مدتی است که بنا به دلایلی است نامزدی من با شخص مورد علاقه ام به هم خورده است چطور با کمک قانون رهایی به او مجددا برسم؟

 5. mahssa نوشته است:

  عزیزم از خدا بخواه وبه خودت این اطمینان رو بده که خدا بهترین رو برات شکل میده واین قانون رهایی رو انجام بده وجنبه های مثبت زندگی وشخصیتتو بیشتر کن

 6. آنا نوشته است:

  با سلام. لطفا راهنماییم کنید. من مدتیست که دارم از قانون جذب برای رسید به ارزوهام و اهدافم استفاده میکنم و تمام فکر و ذهن رو درگیر کردم ای کاش هیچ وقت با قانون جذب اشنا نمیشدم. زندگیم بدتر از قبل شده و ارزوهام دورتر. مشکل من اینه که نمیتونم ذهنم رو از فکر کردن به ارزوهام بر دارم و اونارو رها کنم. تمام ذهنم درگیر شده. رو یه مساله ای خیلی حساس شدم و باعث میشه که هی واسم رخ بده. هیچ جوره هم نمیتونم رهاش کنم دست خودم نیست. زندگیم 1 ساله کلا به هم ریخته و زندگی دیگه واسم پوچ شده. چی کار کنم به زندگی سابقم برگردم و نگرانی هامو برای رسیدن به ارزوهام کنار بزارم؟

 7. Hiva نوشته است:

  سلام وخسته نباشید
  من به مشکل بزرگ دارم که خیلی منو عذاب میده.7ساله که ازدواج کردم شوهرم خیلی خوبه ومهربون ولی هیچ وقک دوست داشتنشو به زبون نمیاره من بااین کنارمیام ومشکلی که دارم اینه
  منفی نگرم نسبت به شوهرم.همش فکر میکنم شوهرم به همعروسم علاقه داره..وقتی نگاهش میکنه یااز کنارش رد میشه من خیلی خیلی ناراحت میشم قانون رهایی روخوندم میخوام کاری کنم تااز دست این افکار عذاب دهنده راحت بشم میشه کمکم کنید خواهش میکنم

 8. نام شما... نوشته است:

  نگاه هیچ وقت دروغ نمی گه !

 9. mina نوشته است:

  سلام استاد
  چندین ساله در مورد قانون جذب مطالعه میکنم اما تا به حال هدفمند قوانین رو اجرا نکردم. خیلی از سایتها و کتابها داستانهایی رو نوشتن در مورد کسانی که با استفاده از قانون جذب تونستن فرد مورد علاقه خودشون رو جذب کنن. میخواستم بدونم آیا این کار اصولا درسته؟ یعنی ما وقتی از همه مسایل زندگی فرد مورد علاقه مون خبر نداریم و بخواهیم اونو جذب کنیم آیا تحمیل خواسته مون و دخالت در اراده اون فرد نیست؟ این ظلم نیست؟ و آیا واقعا قانون جذب تو این مورد جواب میده؟ ممنونم از راهنماییتون

 10. زهزا نوشته است:

  ممنون
  استفاده کردم و کمی آرام شدم، چون دقیقا من این مشکل رو دارم که روی چیزی خیلی زوم میکنم ، این موضوع آرامشو ازم میگیره تا بهش برسم. بازم ممنونم عالی بود.

 11. زهرا نوشته است:

  سلام من بلد نیستم خواستم رها کنم چون برام مهمه راههای رها کردن را به من نشان بدید یا میترسم منفی رها ش کنم لطفا کمکم کنید باتشکر

 12. سمیه نوشته است:

  زهرا جان باید باور کنی خواستت فقط و فقط به تو تعلق داره وقتی به ذهن تو رسیده یعنی واسه توئه پس بدون نگرانی نسبت به نتیجه تصور کن و هرجور فکر اضافه راجع به خواستت رو رها کن…..رهایی واقعی یعنی همین نگران نتیجه نباشی اینجوری ۱۰۰٪میرسی به همه چی