تهدیدات جدی سلامتی جسمی

سلامتی کلی شما می تواند بوسیله موارد زیادی تهدید شود که با دوری جستن از آنها می توانید بدنتان را در بهترین شرایط از نظر سلامت قرار دهید.

فشار خون و کلسترل بالا سرآمد و یکی از اصلی ترین بیماری های قلبی می باشد و راه های زیادی وجود دارد تا شما این مقادیر را در حدی استاندارد نگه داری کنید. رژیم [کم چربی و کم شیرینی] و فعالیت های بدنی یکی از بهترین روشهای نرمال نگه داشتن فشارخون و کلسترل می باشد. البته لازم به ذکر است که اگر فردی به طور مورثی مبتلا به فشار خون و کلسترول باشد تنها می تواند از طریق تجویز و مصرف دارو میزان کلسترول و فشار خون خود را در حد نرمال نگه داری کند.

تصویر زیر تا حدی گویای تاثیرات کلسترول بالاست.

مسدود شدن رگها

سیگار کشیدن یکی از خطرات جدی و تهدید آمیز بر سر راه سلامتی شما می‏‏باشد که می توانید پیش از آنکه صدمات جدی و جبران ناپذیری را به شما وارد کند آنرا کنار بگذارید.

امروز ترک کنید

یکی دیگر از مسایلی که وابستگی مستقیم به حفظ سلامتی شما دارد پرهیز از غذاهای پرچرب و فست فود می باشد و شخص بایستی سعی کند تا تنها در شرایطی خاص از چنین رژیم های غذایی استفاده کند. حتما نباید این غذاها را از رژیم غذایی حذف نمود بلکه می‏توان به طور درست از آنها استفاده نمود. جهت داشتن یک رژیم غذایی مناسب ممکن است بخواهید با یک متخصص تغذیه مشورت نمایید، متخصص تغذیه با توجه به وضعیت جسمی شما ممکن است اقدام به طراحی یک برنامه غذایی نماید تا با بکار بردن آن وضعیت سلامتی خود را بهبود بخشد.

فست فود، ضد سلامتی

یک قلب سالم در بدن سالم است، بنابراین اگر در زندگیتان یک برنامه ورزشی منظم وجود ندارد ممکن است که بخواهید آنرا بوجود آورید، تنها توجه داشته باشید که داشتن یک برنامه ورزشی نامرتب به خودی خود می تواند سبب بروز مشکلات قلبی شود. برای داشتن یک برنامه ورزشی منظم می توانید در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید یا خودتان اقدام به ایجاد یک برنامه ورزشی نمایید، فراموش نکنید که برای داشتن تحرک در زندگی راه های زیادی وجود دارد.

تنها کافی است تا بخواهید؛ آنگاه بسیاری از تهدیداتی که بر سر سلامتی شما وجو دارد از بین خواهد رفت. ما خودمان مسئول اتفاقات خوب و بدی هستیم که برای بدنمان رخ می‏دهد و با فراگرفتن چگونگی کنترل آنها می توان به تغییر و بهبود آن یاری رساند.

سلامتی همیشگی در چند قدمی ماست اگر برای تغییر آماده باشیم.

منبع