قانون کارما

تابحال با خود اندیشیده‏اید که  چرا زندگی بازی بومرنگهاست ؟

در طبیعت قانونی داریم به نام کارما که این قانون قانون عمل و عکس العمل، تابش و بازتابش و علت و معلول است. که بعضی آنرا تناسخ نیز می‏نامند که به نظر من این دو تفاوت زیادی با هم دارند و در زبان لاتین آنرا Karma می‏خوانند.

قانون کارما می‏گوید : هر عملی واکنشی داشته و همچنین هر واکنشی خود واکنشی دیگر به دنبال دارد و این چرخه همیشه تکرار خواهد شد. قانون کارما میگوید شما در هر حال و روزی که باشید، در آسمانها یا در داخل زمین، پشت محکمترین قفلها و یا بر تخت سلطنت، کارمای اعمال شما دیر یا زود، به شما بازمیگردد. منظور اینکه هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی و یا از هر دست بدهی، از همان دست می‏گیری . به طور خلاصه این قانون می گوید :

هر نیتی که میکنید و یا عملی که انجام می دهید دست به دست چرخیده و همانند آن به خودمان باز می‏گردد.

این تصویر کاملا گویای این مطلب است :

کارما : هرچه کنی به خود کنی...

کارما به معنای«تاوان» است. بدین معنا که نتیجه ی اعمال نیک و بد فرد در زندگی کنونی و یا زندگی های بعدی وی تاثیر خواهد گذاشت. (تعریف غیر ادیان الهی) کارما از اعتقادات ادیان هند و بودا و ادیان آسیای جنوب شرقی است.

و اعتقاد دین  بودا و هندو در مورد قانون کارما : حیات آیندة هر جانداری بر حسب قانون کارما معیّن می شود و به موجب آن کردار، گفتار یا پندار هر فرد، موجب نتایج و سبب اموری است که سرنوشت حیات بعدی او را مشخص می کند. منظور از حیات بعدی این است که انسان پس از مرگ روحش وارد بدنی دیگر شده و در آن بدن مجددا شروع به زندگی می کند که کارما و عکس العمل اعمال آن انسان به این انسان بازخورد می یابد و در پیکر جدید متجلی می شود.

بعضی افراد هم که فقط معتقدند کارما در بعضی رفتار ما نمایان می شود چنین می گویند : اعمال فعلي اطرافيان ما، تاثير و اثر اعمال قبلي خود ماست .

اگر ما حق کسی را پایمال می‏کنیم، اگر دل کسی را می‏شکنیم، اگر با صدای بوق اتومبیل خود در ساعت 12 شب دیگران را می‏آزاریم، اگر پشت سر کسی غیبت می‏کنیم و یا حتی اگر خوبی می‏کنیم، دست افتاده‏ای را می‏گیریم، دل ناشادی را شاد می‏نماییم و یا کیسۀ سنگین برنج را از دست پیرزنی می‏گیریم، منتظر عین عمل یا شکل تغییر یافتۀ آن باشیم که شخصی دیگر در حق ما انجام خواهد داد.

تصویر زیر را نیز دقت نمایید :

از ماست که بر ماست

این قانون دقیقا بیان می‏نماید که هر نیت و فکری که داریم و هر عملی که انجام می دهیم، باعث تابش انرژیی به جهان هستی می شود که پس از مدتی (دیر یا زود) به خود ما بازمیگردد و در واقع ما باعث جذب آن فکر و یا عمل می شویم و آنچه امروز از خوب و بد به سرمان می آید، نتیجه نیات و اعمال خوب و بد قبلی ماست. (کمی شبیه قانون جذب است ولی تفاوت دارد)

عمل ما دقیقا مانند یک بومرنگ عمل کرده و به سوی خودمان با شدتی بیشتر بازمی‏گردد. با این اوصاف این جمله که می‏گوییم زندگی بازی بومرنگهاست، کمی روشنتر می‏شود و باید توجه داشته باشیم که بومرنگ خود را به هر طرف پرتاب کنیم باز هم به سمت خودمان باز میگردد.

 1. ناشناس نوشته است:

  سلام اقای پور علی-خیلی باحال بود مرسی

 2. GM نوشته است:

  سلام.اسم انگلیسی بومرنگ چیه؟

 3. تارا نوشته است:

  سلام به نظر من هر عملي عكس العملي دارد . بارها در زندگي شخصي تجربه كرده ام كه كسي دلم را شكسته و بعد عاقبت آنرا ديده است . يا برعكس من دل كسي را شكسته ام و عاقبتش را ديده ام .

 4. anis نوشته است:

  سلام-این یک واقعیت محض در مورد من است-هروقت کسی دلم را شکسته بدون اینکه به اصطلاح او را (( نفرین )) کرده باشم ( که البته هیچوقت نه این کار را می پسندم و نه تائید می کنم ) دقیقا اتفاقی در باب همان موضوع برای فرد مقابل رخ داده .

 5. باران نوشته است:

  سلام
  دیروز فیلم "راز" رو به توصیه دوست و استاد عزیزم دیدم!
  به همه پیشنهاد میکنم این فیلم رو حتما حتما حتما ببینن***
  با مطالبی که نوشتید موافقم.
  سایت خوبی دارید.
  با توجه به سنتون واقعا فعال وموفق هستید(طبق معرفی خودتون)
  مطمئن هستم شما به قانون جذب عمل میکنید.
  من اسم این قانون رو میگذارم "اراده انسان" که در واقع ناشی از جریان روح الهی در کالبد بشریه.این همون امانتیه که خدا در وجود ما گذاشته.فقط کافیه بشناسیمش، ازش استفاده کنیم و در همه حال "شکر گذار خدای مهربون باشیم"….چون :"شکر نعمت ،نعمتت افزون کند"

  براتون ارزوی موفقیت روز افزون میکنم.*************

 6. امیر حمیدی نوشته است:

  سلام آقای پورعلی، مطلب بسیار درخور و عمیقی بود. ارتباط عمیق و پایه ای بین نوشته های شما و من وجود داره و خودتون شاهد ایده های مخالف هستید که چطور در برابر این نعمت های بشری مقاومت می کنند. به هر حال ازتون بخاطر مطلبتون و همچنین بازدیدتون از وبلاگم کمال سپاسگذاری رو دارم امیدوارم که همیشه شاد و سربلند باشید.
  یا حق

 7. علی رضا نوشته است:

  سلام.اسم انگلیسی بومرنگ چیه؟

  boomerang فکر میکنم صحیح باشه!

 8. پژمان نوشته است:

  باسلام 100درصد ایمان دارم از تمامی دوستان خواهشمندم به وب سایت استاد علی خانجانی یا دکتر کوروش معدلی ختما سر بزنند باتشکر

 9. samane نوشته است:

  salam.man ba raz hame chizo ke dost dashtam jazb kardam jooz marde rooyaham?mano rahnamaee kon man nemidonam kojaye karam milange?plz help

 10. ساحل نوشته است:

  سلام آقای پورعلی من ساحل هستم با توجه به اینکه شما اطلاعات کافی دارید می خواستم از شما راهنمایی بگیرم من فوق العاده به قانون جذب ایمان دارم و معجزه های کوچکی توی زندگیم براساس این قانون دیده ام راستش مدتی است (تقریبا 6ماه)روی یک موضوعی تمرکز شدید کرده ام و ایمان دارم که دریافت میکنم اما گاهی اوقات ترس میاد سراغم و از خواسته ام دست میکشم البته این فقط برای مدت کوتاهی است بعد میام سر پله اول و می بینم که خواسته ام قلبی است و واقعا دوست دارم که به آرزوم برسم شما بگید من چطوری بر ترسم غلبه کنم ممنون اگه جواب بدهید.

 11. morgh bagh malakut نوشته است:

  salam sahel khanum matlabetuno khundam.fek kardam mitunam komaketun konam .ghanun jazb 3 marhale dare ke age yeki az un marahelesh anjam nashe natije nemide.va joday un ma joz ghanun jazb ghanunhay digari ham darim ke yekseriash ghanun tabiate yeseri ghanun khoday mehrabunemune ke dar rabete ba hamun jazb hast,kamtar kasi midune ya tavajoh dare ke agar unaram anjam nadan ghanun jazb amal nemikone.ya kam asar mishe.inja majalesh nist ke bekham koli tozih bedam .dar rabete ba tars ham rahay besyari vojud dare az rahat ta sakht ke farghesh tu natijashune.age fek kardid mitunam komaketun konam behem e mail bezanid

 12. ساحل نوشته است:

  سلام از اینکه پاسخم را دادید بسیار سپاسگزارم. در جواب شما باید عرض کنم که هدف من ماههاست که مشخص شده و هیچ ضرری هم برایم ندارد حتی سعی و تلاشی هم برای رسیدن به ان نمی تونم بکنم بلکه باید ایمانم را قوی کنم تا برام پیش بیاد. ی سوال: اگه گفتن ارزو به کسی تاثیری در برآورده شدن یا برآورده نشدن آن ندارد می تونم براتون ایمیل بزنم و بگم که ارزوم چیه ؟ چون قانون جذب میگه تا ارزوتون براورده نشده در موردش با کسی صحبت نکنید من خیلی مشتاقم که با شما در ارتباط باشم تا بیشتر راهنماییم کنید منتظر پاسخ شما هستم با تشکر فراوان.

 13. ساحل نوشته است:

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه از اینکه پاسخ دادید ممنون . جواب شما منو به فکر انداخت پس عنوان نمی کنم اما اگر سوالی پیش آمد حتما از شما راهنمایی می گیرم . با تشکر فراوان

 14. ساحل نوشته است:

  سلام از اینکه مطالب جدید جایگزین شده خیلی خوشحالم کلی استفاده کردم ممنون

 15. مريم نوشته است:

  سلام
  به نظر من لازم نيست كه در بيان اين مطلب از اعتقاد دين بودا و هندو كمك بگيريم اگر به فرهنگ و ادبيات خودمان رجوع كنيم همين را در مي يابيم. تو نيكي مي كن و در دجله انداز كه ايزد در بيابانت دهد باز و يا از اين دست بدي از اون دست پس مي گيري, …
  اما ذكر چند نكته ضروري ست اولل اينكه لازم نيست عين عمل به ما برگردد مثلا اگر به مستحقي كمك مي كنيد عينا كسي هم كمك مالي به شما بكند بلكه مي تواند اين بر گشت به صورت گشايش در كار باشد يا اگر موجب دل شكستن ناحق كسي شويم عينا در برهه اي از زمان دلمان شكسته شود بلكه ممكن است بصورت گرفتاري در كا ظاهر شود.
  دوم آنكه اميدوارم انسان بتواند محاسبه گر اعمال خوبي براي خود باشد اما از آنجا كه غالبا نيست اغلب نمي فهمد كه گرفتاري ها و گشايش هايي كه در زندگي برايش پيش مي آيد حاصل كار خودش است و از آنجا كه انسان همواره خودش را درست فرض مي كند ! ممكن است در موارد گرفتاري نفهمد و يا نخواهد بفهمد كه اشكال از خودش بوده است .
  سوم آنكه فراموش نكنيم كه گاه خير و شري به انسان يمي رسد كه دقيقا در آن مرحله از زمان تحت اختيار انسان نبوده و تنها خواست خداست بنا به مصلحتي كه خود در مورد مخلوقش مي داند.
  چهارم آنكه دقت كنيد دنيا به دليل محدوديت هاي خودش نمي تواند سراسر تمام اعمال مارا به ما برگرداند مثلا اگر كسي يك نفر را كشت عينا قصاص مي شود اما اگر صد نفر را كشت باز هم فقط يك بار قصاص مي شود و در حقيقت باز تاب يك سري از اعمال ما به جهان آخرت ير مي گردد.
  و پنجم آنكه در اين مطلب اشاره اي به تناسخ و زندگي مجدد در دنيا شده بود كه البته جاي بحث فراوان دارد كه در اينجا مجالي براي باز كردن آن نيست و در مكتب ما مردود مي باشد.
  در آخر از مطلب خوبتان تشكر مي كنم اميدوارم موفق باشيد

 16. yasaman نوشته است:

  مطالب خیلی با حالی دارید

  به نظر من این قانون کارما در زندگی روزمره ی ما واقعا اتفاق می افته.

 17. زهرا نوشته است:

  من کاملا قبول دارم ولی این مطلب رو هم باید اضافه کنیم که اگر از انجام کار اشتباهت پشیمون بشی و دیگه تکرارش نکنی مطمئنا عقوبتی نمی بینی.موفق باشید

 18. سجاد نوشته است:

  کاملا درسته. ولی اگه در حق کسی ظلم کردی در حقت ظلم میشه. شماهم موفق باشی

 19. مهسا نوشته است:

  salam ,man chand ta soal dashtam az majmoe raz ,nemidunam mitunam be tore khososi onaro ba shoma dar miun bezaram ya na !!
  mamnun misham

 20. اتنا نوشته است:

  سلام خسته نباشید

  می خواستم بدونم چطور میشه از این قانون وقتی دامن گیرمون میشه خلاص بشیم

  خیلی مهمه واسم.ممنون

 21. حسن نوشته است:

  سلام یادمه یک کسی میگفت دقت کنید و ببینید هر اتفاقی در زندگی شما می افته میخواهند چه چیزی رو به شما یاد بدهند
  وقتی کار بدی رو به قول خودمون انجام می دهیم انتظار عقوبت رو داریم در صورتی که این هم یک موهبت الهیه ……….
  بعضی از افراد خیلی زود نتیجه کارهاشون رو می بینند و بیشتر مردم یک کمی زمان میبره تا نتیجه کارهاشون رو ببینند
  اما در هر صورت وقتی دچار این قانون شدیم بهتره به قول بعضیها فقط کارهای خوب رو انجام بدهیم تا در نتیجه کمی از نمک زیاد کارهای بد ما رو کم کنه
  چون کارماها در هم تاثیر گذار هستند چنانچه در قرآن هم آمده که ان السیئات یذهبن الحسنات یعنی بدرستیکه کارهای ب کار های خوب را از بین میبرد که عکس این موضوع هم صحیح میباشد
  با بشکر فراوان از آقای پور علی

 22. meli نوشته است:

  قانون کارما توی زندگی اکثر مردم هست اما خیلی ها نمیدونن که یک قانون و واقعا صحیح و میگن چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی

 23. سجاد نوشته است:

  کاملا با نظرت موافقم. ملی جان

 24. سجاد نوشته است:

  مطالب خوب و در خوری بود. خداوند اجرتون بده.

 25. azi نوشته است:

  و سوال دیگر اینکه آیا قانون کارما خدا وقیامت و… رو نقض میکنه؟
  از یک استاد فلسفه چنین شنیدم برام سوال شد

 26. نفرت نوشته است:

  ببخشیداااا…. راستی راستی که همگی خرافاتی هستید. این حرفها چیه؟ قدری اندیشه کنید تا دریابید که همچین به این راحتی ها هم نیست که خیال میکنید… این خودتون هستید که اتفاقات زندگیتون رو، یا بهتر بگم حوادث زندگیتون رو به اعمال و کردار خودتون ربط میدید…! وگرنه اصلا از این خبرا نیست… بهر حال خود دانید
  برقرار باشید

 27. شكوه نوشته است:

  هر عملي عكس الملي دارد و اين كاملا طبيعيه

 28. سعیده نوشته است:

  سلام خدایابخاطربراورده شدن تمام حاجتها سپاس گذارم سپاس گذارم سپاس گذارم

 29. سعید نوشته است:

  هم قران هم قانون جذب میگند که هرعملی عکس العملی داره ونیکی کنی به خود کنی وبدی کنی به خود کردی بله به شرطی که برگرده ولی تو واقعیت مخصوصا کارامای خوب نمیبینیم ووقتی قرار باشه خوبی برنگرده که تا حالا نگشته دیگه دلیلی واسه خوبی وجود نداره تجربه ثابت کرده هم حرف دینی این قضیه وهم حرف جذبیش اشتباهه ویک سری تئوریه وبه قول معروف اگر اتفاقی هم افتاده باشه کاملا اتفاقات طبیعی بوده وبقیه خودشون ربط میدندش دیروز زنگ زدم محض بیکاری سوالی ولی سوال خیلی مهمی از یه روحانی پرسیدم بهم میگفت خدا انداخته به دلت که به من زنگ بزنی اینا بی حساب کتاب نیست یا مثلا طرف به کسی بدی نکرده پشت هم بد میاره بد میگند نه یا از قبل خودت میدونستی اینطوری میشه یا قبلا بدی کرده بودی یا تو ناخوداگاهت گوشه چشمی داشتی بد طرف میره کلی فکر میکنه هیچی نمیبینه

  برفرض محال حرف شما درست اون کس که ما بهش بدی میکنیم چی اونکه به کسی بدی نکرده فرض کنید یک ادم ساده ومظلومی باشه که همه بخواند سرش کلاه بزارند یا نه انقدر پخمه ولی ادمی بوده باشه که به کسی بدی نکرده باشه خب اونکه باید منتظر کارامای خوب میموند پس چی شد که من بدی بهش کردم وتو بدی کردن بهش موفقم بودم یا حتی وقتی ما بدی نمیکنیم بقیه به ما میکنند چی ما که باید کارامای خوب میدیدیم پس چی شد مگر اینکه بگید هرکی هرچی سرش میاد مقصر خودشه وحتما بدی کرده که اینم با عقل جور درنمیاد

  ضمنا اگر هر عملی عکس العملی داره پس تو مورد بخشش وانتقامم همینه کسی که به ما بدی میکنه عکس العمل ما مقابله به مثله وحرف معنوی نداریم باقیش واسه بد

 30. سعید نوشته است:

  برفرض محال حرف شما درست اون کس که ما بهش بدی میکنیم چی اونکه به کسی بدی نکرده فرض کنید یک ادم ساده ومظلومی باشه که همه بخواند سرش کلاه بزارند یا نه انقدر پخمه ولی ادمی بوده باشه که به کسی بدی نکرده باشه خب اونکه باید منتظر کارامای خوب میموند پس چی شد که من بدی بهش کردم وتو بدی کردن بهش موفقم بودم یا حتی وقتی ما بدی نمیکنیم بقیه به ما میکنند چی ما که باید کارامای خوب میدیدیم پس چی شد مگر اینکه بگید هرکی هرچی سرش میاد مقصر خودشه وحتما بدی کرده که اینم با عقل جور درنمیاد

 31. سعید نوشته است:

  ضمنا اگر هر عملی عکس العملی داره پس تو مورد بخشش وانتقامم همینه کسی که به ما بدی میکنه عکس العمل ما مقابله به مثله وحرف معنوی نداریم باقیش واسه بد

 32. سعید نوشته است:

  وکاش شجاعت جواب دادن به این حرف ها هم داشتید

 33. م.پورعلی نوشته است:

  سعید جان. مخالفت دلیلی نداره. هر عملی عکس العملی داره اما نه دقیقا به همون شکل. مساله جرات پاسخگویی نیست، مساله باورهاست. من به باور شما که اعتقادی به عکس العمل ندارید احترام میذارم.

 34. سعید نوشته است:

  سلام ومعذرت میخوام بحث جرات مطرح کردم وممنون که به باور من احترام میزاریند ولی یک مسئله تجربه هست واینکه برخی ها بعضی چیزا رو ربط میدند به قانون جذب و2 مسائل تئوریش که تو خود همون مسائل کلی اشکال وجود داره مثلا همین مثالی که از کاراما زدم اونی که بدی نمیکنه بد ما بهش بدی میکنیم چی اونکه خوب بوده پس چرا توسط ما کارامای بد دیده یا حتی وقتایی که خودمون بد میبینیم چی یا تو جذب میگند طرح الهیت در نظر بگیر وخواستت بسپار به خدا کائنات وفرشته ها خب اینکه همون شد هرچی سرنوشت بگه وهرچی خدا صلاح دونست نمیگم بده ولی خب قانون جذب که میگفت قدرت دست انسانه یا خواستت رها کن خیلی وقتا طرف رها میکنه وبهش نمیرسه وحالا فرض بگیریمم میرسه دیگه وقتی کسی خواسته ای رها کنه یعنی کلا بیخیال شده پس دیگه واسش جذاب نیست وهمیشه واسه نشدن این توجیه هست که نه چون باور نداشتی نشده

 35. سعید نوشته است:

  بخشش دیگران هم جای خودش باقی مطالب که گفتم اما در مورد بخشش وانتقام وکلا اون عکس العملم که گفتم وبه نظرم ادم باید با جذبه باشه یعنی کسی جرات زور گویی بهش نداشته باشه حالا هر طور جذبه قیافش زیاده منظورم ابهته یا زور بازوش باقی مسائل هم میتونه باشه فقط امیدوارم تو جواب درس اخلاق ندید اما در مورد خود جذب وکاراما هم بگم که من چه تو کارای مثبت چه منفی بعید میدونم قدرت تخیل انقدر باشه وبتونه رو بیرونمون تاثیر بزاره اگه اینجور بود الان همه ازش استفاده وحتی سو استفاده میکردند

 36. سعید نوشته است:

  نمیدونم پاسخ میدید یا نه ولی واقعا دلیلتون چیه تو خود متن تئوری جذب میگه ممکنه اگه به صلاحت نباشه به خواستت نرسی ونیاز به نمونه های تجربی نیست رها کن بسپار به کائنات اگه قسمت بود میشه اگه نه نمیشه درحالی که این قانون اومده که قسمت وتقدیر وسرنوشت نفی کنه وبگه همه چی دست خود انسانه که درست یا غلطی این حرفم کار نداریم همیشه این توجیه وجود داره نه چون رها نکردی نرسیدی وهمیشه هم باز این توجیه وجود داره که خب صلاحت نبوده یعنی درهر صورت اونی که سرنوشت وخدا تعیین کرده میشه عیبی نداره ها ولی پس اصلا قانون جذبی وجود نداره چون جذب میگه همه چی دست تفکر انسانه بعضی ها هم به خواسته نرسیدند حتی ممکنه زندگی سختی داشته باشند ولی خود رو مدیون قانون جذب وموفق تو این زمینه توصیف میکنند در واقع به همون نگرش درونی رسیدند که حتی با وجود فلجی راضی باشند واین رو تحول عظیم میدونند اما برخلاف ادعایی که میگه درون اصلاح شه بیرونم اصلاح میشه میبینیم بیرونم اتفاقی نیفتاده این هنوز فقیر فلج وخیلی چیزای دیگست ولی طرف ربطش میده به جذب ومیگه جذب زندگیم دچار تحول عظیم کرد تحولی که شاید به قول دیندارا فقط با چشم دل بشه دید وگرنه با چشم معمولی که نمیشه دید

 37. شکوفه نوشته است:

  وقتی میگن رهاش میکنی ، یعنی اینکه اون حجم استرس و نگرانی رو کنار میذاری و با آرامش و صبر منتظر انجامش هستی نه اینکه کلا بیخیالش بشی و جذابیتش رو برات از دست بده ، هدفی که هدف باشه جذابیتش از بین نمیره.

 38. شکوفه نوشته است:

  چون استرس و نگرانی ، استرس و نگرانی بیشتر میاره و ما رو از هدف دور میکنه . این خیلی واضحه .

  در مورد یک آدم ساده هم میگید سرش کلاه میزارن جوابم اینه که شاید یک آدم سیاست کثیف نداشته باشه و ساده باشه ولی ممکنه کسی رو رنجونده باشه ، یا تصورش از خودش بیچاره باشه ، یا شایدم نا امیده و به دیگران بدبینه و این بدبینی نگرشش رو منفی کرده . هر آدم ساده ‌ای میتونه این نگرش رو داشته باشه . بی گناه بی گناه که وجود نداره .

 39. سعید نوشته است:

  اشکالات کاراما هم که قبلا گفتم شاید شما بگید با سواد هستید ومن بیسواد تو جایگاهی نیستم که این اشکالات بگیرم منتها این بیسواد هم اشکالات خیلی درستی داره میگیره هم اینکه فقط حرف این نیستش که اخه دیروز یه نفر همین بهم گفت منم همین گفتم خلاصه اشکالات کاراما هم گفتم بعضی ها هم طبق اصول قانون جذب که همیشه باید منتظر باشند شاید فردا شد شاید پس فردا شاید سال دیگه باوجودیکه ناراضی اند خود رو موفق تصور میکنند حالا کی زمانش برسه خدا عالمه به تمرینات بخشش دیگران هم نمیپردازم دیگه خلاصه این اشکالات رو چه طور توجیه میکنید ضمنا پای پررویم نزارید ولی اگه قراره پاسخم ندید پس نوشته هامم پاک کنید اگه نوشته هام میزارید پاسخش هم بدید بازم میگم پای پررویی نزارید

 40. پدرام اسلامی مقدم نوشته است:

  سلام
  خسته نباشین
  مطالبتون واقعا عالیه
  من ازشون نو گروه تلگراممون استفاده میکنم
  با آرزوی بهترینها برای همه و شما دوست خوب من

 41. مریم نوشته است:

  یه نفر ده سال زندگی رو به من زهر کرد…یه نفر از اون طرف کره زمین اومد و وارد زندگیه دخترش شد و زندگی رو براش تلخ کرد…از غم مردم لذت نمیبرم ولی میخواستم بگم کارما….ازت متشکرم

 42. ثنا نوشته است:

  سلام. من وقتی دارم برای خواستم تلاش میکنم و از قانون جذب و قصد و … استفاده میکنم ولی مدام استرس دارم و میترسم. چکار کنم که استرسم از بین بره؟

 43. shabanam نوشته است:

  من نمیدونم ب قانونش اعتقاد داشته باشم یا ن؟

 44. نام شما... نوشته است:

  باعرض ادب وسلام. آیا کارمای والدین نصیب فرزندان آنها میشود؟