گروه های مختلف و سوء استفاده از دانشجویان

به گزارش خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام مهدي كروبي دبير كل حزب اعتماد ملي در ديداري 3 ساعته با جمعي از دانشجويان دانشگاه‌هاي اميركبير، تربيت معلم، خواجه نصير، زنجان و بوعلي همدان با اشاره به نقش و جايگاه دانشجويان در پويايي و جهش كشور به سمت توسعه اظهار داشت: مسئولان امر بايد با تساهل بيشتر با دانشجويان منتقد برخورد كنند. وي يادآور شد: دانشجويان ضمن حفظ استقلال و پيگيري آرمان‌ها از دادن بهانه به فرصت‌طلبان دوري كنند. مسئولان امر بايد با تساهل بيشتر با دانشجويان منتقد برخورد كنند.
كروبي افزود: به نظر بنده بهتر است اين مسئله با ساير مسئولان نظام نيز در ميان گذاشته شود و با كمك افراد تاثيرگذار از تضييع حقوق فعالين دانشجويي جلوگيري شود. زماني كه بنده رئيس مجلس ششم بودم اقدامات فراواني جهت دفاع از حقوق دانشجويان انجام دادم و پيگيري‌هاي متعددي از سوي نمايندگان مجلس جهت رسيدگي به امور دانشجويان انجام شد.
دبيركل حزب اعتماد ملي اظهار داشت: بايد از دانشجويان دفاع شود و قبول دارم كه مظلومترين جريانات دانشجويان هستند و همواره گروه‌هاي مختلف سعي مي‌كنند از دانشجويان استفاده كنند و در نهايت از آنان نيز هيچ حمايتي نمي‌كنند. من عقيده‌ام اين است كه بايد دانشجويان منتقد را تحمل كرد و برخورد نتيجه عكس مي‌دهد. حتي بنده معتقدم اگر فردي اقدامي انجام داد كه بر اساس قانون جرم تلقي مي‌شود و بايد مجازات شود يا به زندان برود، پس از اتمام محكوميتش بايد به به دانشگاه برگردد و محروميت از تحصيل اصلاً معني ندارد.
وي تصريح كرد: در اين شرايط بايد مراقب بود و به هر حال نابساماني نه تنها در دانشگاه بلكه در ساير امور ما وجود دارد همان‌طور كه در اقتصاد و سياست خارجي نيز با مشكلات فراوان روبرو هستيم.
كروبي با اشاره به آن‌كه همچون گذشته پيگير مسائل دانشجويان خواهد بود ادامه داد: البته نبايد فراموش كرد كه تدبير و صبر و دوري از افراط و تفريط از جمله محورهايي است كه بايد در فعاليتهاي سياسي و اجتماعي ديده شود.
دبيركل حزب اعتماد ملي در پايان سخنان خود از دانشجويان خواست ضمن حفظ استقلال، پيگيري آرمان‌ها و اهداف خود به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه از دادن بهانه به فرصت‌طلبان جلوگيري شود.

 1. GM نوشته است:

  در ضمن!این عکس بی ریخت چیه برای من گذاشتین جناب مدیر!!!من خوشم نمیاد از این!یه چیز شاد بذارین لطفا!!!:د

 2. م. پورعلی نوشته است:

  @GM: سلام
  با تشکر از پیام شما، این تصاویر به صورت تصادفی انتخاب می شوند ولی اگر انتخابش دست من بود، عکس بهتری را انتخاب میکردم.

 3. یه همشهری نوشته است:

  با سلام

  حرفهای جناب کروبی من رو یاد حرفهای احمدی نژاد در موقعی که کاندید ریاست جمهوری شده بود میندازه

  یادتون که هست؟واقعا مشکل ما موی جوونامونه؟چرا اونها رو کوچیک میکنیم؟