Pourali.net   Pourali.net

۱۰ حالت و رفتار عجیب انسان که هنوز علم از شرح علت آن ها ناتوان است

با وجود اینکه دانشمندان موفق به کسب افتخاراتی از جمله شکافتن اتم، فرستادن انسان به کره ماه و کشف DNA بدن ما شده اند، ولی هنوز بسیاری از رفتارها و حالتهای عجیب انسان وجود دارد که از توضیح علت آن ها عاجزند.

انسانی که دارای خصوصیاتی همچون هنر، رویا و بشر دوستی است، دارای خصوصیاتی از جمله موهای زائد، خجالت کشیدن وانگشت تو دماغ کردن نیز می باشد! در اینجا به ۱۰ مورد از آن موارد عجیب و بی پاسخ اشاره شده است.

سرخ شدن در اثر خجالتسرخ شدن در اثر خجالت

داروین که یکی از معروفترین دانشمندان جهان است، تلاش بسیاری کرد تا از طریق سیر تکاملی توضیح دهد به چه علت در هنگام دروغ گفتن یا خجالت کشیدن قرمز می شویم و دیگران را از شرمندگی خود آگاه می سازیم. با این حال بعضی از مردم معتقدند که این حالت نشانه ضعف شخص و روبرو شدن با چنین مشکلی است.

خندیدن

اندورفین که موجب بهبود حالت درونی ما می شود، در اثر خنده ایجاد شده و دلیل کاملا موجهی دارد، ولی تحقیقات ۱۰ ساله ی دانشمندان، این دلیل موجه را نقش بر آب کرد و متوجه شدند که لطیفه ها و جک های پیش پا افتاده باعث ایجاد خنده بیشتری می شوند.

بوسیدن

در تعاریف علمی بوسیدن، ذکر شده که این عمل ممکن است ژنتیکی و وراثتی نباشد زیرا بسیاری از انسان ها از انجام آن امتناع می ورزند. اما بسیاری از نظریه ها، بوسیدن را با خاطرات تغذیه ای دوران نوزادی مرتبط دانسته و حاکی از اینست که انسان های اولیه فرزندانشان را از شیر می گرفتند و تنها از طریق دهانشان به آنها غذا می دانند که همین عمل موجب انتقال بزاق دهان و لذت بردن می شود.

رویا

براساس نظریات برخی از دانشمندان، رویا و خواب دیدن، بیان آرزوهای ضمیر نیمه هشیار ماست. اما این نظریات رد شده اند زیرا هنوز دلیل اینکه چرا چنین خیالات و تصورات عجیبی را می بینیم ، به طور دقیق کشف نشده است.

خرافاتخرافات

عادت های غیرعادی ولی اطمینان بخش که از گذشته تا اکنون وجود داشته اند. برای مثال انسان های باستان از ناله شیر در چمن ها به عنوان حرکت باد سود می جسته اند. به نظر می آید که در بعضی جوامع، مذهب انگیزه خوبی برای خرافات بوده است.

انگشت در بینی کردن

عادت زشت و ناپسند که بسیار رایج شده است و با اینکه بیرون راندن آن موشها (!) از بینی منفعت خاصی برای بدن ندارد، پس چرا بسیاری از مردم این کار را بطور میانگین چهار بار در روز انجام می دهند؟ البته برخی گمان می کنند که این عمل باعث تقویت سیستم دفاعی بدن می شود.

انگشت در بینی

دوران بلوغ

در بین مخلوقات، به جز انسان، هیچ نوع حیوانی سالهای سخت و غیرقابل پیش بینی نوجوانی و بلوغ را تجربه نمی کند. برخی افراد معتقدند این دوران کمک می کند تا قبل از بالغ شدن، مغز انسان دوباره سازماندهی شود و شخص برای سالهای بعدی، مسئولیت پذیر شود.

بشر دوستی

کمک کردن به همنوع بدون هیچ چشم داشت و توقعی، از رفتارهای عجیب در سیر تکامل انسان است؛ که گاه به صورت گروهی انجام می شود و گاه فقط به خاطر لذت شخصی.

هنر

نقاشی، رقص، مجسمه سازی و موسیقی همگی از خصوصیات زیبای بشریت هستند که نشان دهنده والا بودن بعد انسان اند و می توان از آنها به عنوان ابزاری برای انتقال دانش یا تجربه استفاده کرد.

موی بدن

موهای نرم و نازک روی بدن و موهای ضخیم اندام های تناسلی بدن انسان ها، کاملا برعکس پستانداران است و دانشمندان بر این باورند که موهای زائد باعث ملایمت، ایجاد رایحه ای مطبوع و حفاظت در برابر خراشیدگی می شود.

منبع: تلگراف

 1. علیرضا نوشته است:

  رویِ تمامیِ این‌موارد فکر نکرده‌بودم! منتهی واسه موردِ «بشر دوستی» – این‌طور که‌از کتاب‌هایِ ریچارد داوکینز می‌شه فهمید- باید گفت که‌این مورد یه‌خطاست تو فرگشت که‌هدفِ اصلی‌ش فرق داره و اون‌هدف حسِ حمایت از فرزندان هست واسه‌یِ بقایِ نسل، مثلِ آمیزشِ جنسی که‌هدفش تولیدِ مثل هست، امّا لزوماً دیگه واسه‌یِ تولید مثل به‌کار نمی‌ره. البته خطا بودنش، به‌معنیِ بد بودنش هم نیست، خطا بودن صرفاً‌به‌معنیِ برابر نبودن با هدفِ اصلی‌ست، وگرنه کدوم آدمِ متمدنیه که‌از «بشر دوستی» بدش بیاد؟!

  چاکریم.

  [پاسخ]

  arasoos پاسخ در تاريخ سپتامبر 16th, 2010 1:49 ب.ظ:

  ba salam va khaste nabashi eteghad man ham mesle alireza hast fk konam osolan ma kheyli az bashar boodan khodemon door shodim vagar na kheyli ajayeb bishtar az in dar ensan voojood dare dark in moohem az zehne ma door shode daroon va raftaare ensan pichide tar az in 10 moored hast vali khodaeesh matlab bahali bood damet garm hal kardam bye

  [پاسخ]

 2. باقر نوشته است:

  تمام این مسائل جزو پیش پا افتاده ترین مسائلی اند که اسلام جواب اون ها رو داده . مخصوصا در نهج البلاغه ، نبوغ شگف انگیز امام علی (ع) ، پاسخ تمام این تناقضات و کج روی های فکری بشر رو داده .

  تمام این پدیده ها ، ریشه ی غیر فیزیکی دارند ، و طبعا دانشمندانی ! که تنها اطلاعات ناچیزی از دنیای مادی دارند ، یه هیچ وجه قادر به فهمیدن پاسخ این پرسشها نیستند

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ سپتامبر 13th, 2010 4:23 ق.ظ:

  این شد دلیل ؟

  [پاسخ]

  سیدمحمد پاسخ در تاريخ سپتامبر 14th, 2010 5:31 ق.ظ:

  خب دلیل نداده ولی آدرس که داده

  ماشاالله شما که عاقل و بالغی برو بخون .

  [پاسخ]

  نادی پاسخ در تاريخ آوریل 19th, 2013 2:50 ب.ظ:

  ۳۰ سال پیش خواب دیدم از محل اتصال بخاری گازی به شیر گاز دچار نشتی شده و گاز بیرون میزنه .صبح از خواب بیدار شدم یادم افتاد به خوابی که دیده بودم فورا همان محل را که در خواب دیده بودم با اب دهانتست کردم دیدم گاز در حال خروج است این را حل کن ؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  هانادا پاسخ در تاريخ سپتامبر 17th, 2016 10:33 ق.ظ:

  ۳۰ سال پیش گاز داشتین شما؟

  نام شما... پاسخ در تاريخ می 24th, 2013 11:52 ق.ظ:

  دکتر شما نشر بدین تا جامعه جهانی بهره مند گردند از نهج البلاغه ای که همه چیز توش هست.و البته بیشتر و بهتر!شاید اپ دیت هم میشه!
  خرافاتم نگین که حال بهم زن شده.

  [پاسخ]

 3. مایا نوشته است:

  جالب بود ، ممنون

  راستی عیدت مبارک بعدم به سایت مایا لینک شدی

  [پاسخ]

 4. مایا نوشته است:

  در مورد کپی برداری هم بابا هنوز عادت نکردی؟

  [پاسخ]

  م.پورعلی پاسخ در تاريخ سپتامبر 12th, 2010 2:30 ب.ظ:

  واقعا نمی دونم چه باید گفت بهشون…

  [پاسخ]

 5. مهرداد نوشته است:

  همیشه تو اینترنت از این افراد متفکر زیادند که دقیقا مثل دستگاه کپی اند(خلاصه بگم شستشوی مغزی شدن)
  قسم می خورم همین شخصی که این حرف و زده یکبار لای نهج البلاغه باز نکرده(شاید پست بزنه بگه کتاب که هیچ, تازه جلد دومش رو هم تو خواب برام گفته). اگه افراد جویای علم نبودند میدیم که شما ها چجوری پیشرفت میکردید. 
  چه فایده هرچی بگیم یه چیز دارین که همشون به غیب وصله(یعنی خرافات) …

  [پاسخ]

  امید زندگی پاسخ در تاريخ سپتامبر 13th, 2010 12:13 ق.ظ:

  وقتی رفتی اون ور میفهمی خرافات یعنی چی..تا ابد که زنده نیستی (…)

  [پاسخ]

  masoud پاسخ در تاريخ سپتامبر 13th, 2010 5:00 ق.ظ:

  دوست عزیز بعضی چیزها وجود دارد که بشر قادر به پاسخگویی انها نبوده و نیست و بعضی افراد با دلیل های واهی خود فقط خودشان را راضی میکنند اما واقعیت چیز دیگری است دنیا به هیچ وجه تنها مادی نیست و ماورا و خدایی هست با کمی تامل به این نتیجه میرسی به نظرم اگه قبول نکنی بدون خودت شستشوی مغزی شدی !

  [پاسخ]

  هانادا پاسخ در تاريخ سپتامبر 17th, 2016 10:30 ق.ظ:

  مهرداد عزیز، درود بر تو و سپاس ازینکه حق مطلب رو اداکردى، من نمیدونم کجاى سخن شما رد خدا یا ماوراء بود که دوستان با نسبت بى خدایى روى شما شمشیر تعصب کشیدن؟ شما فقط گفتى آنچه ما به عنوان عالم غیب باور داریم بسیارى از اونها خرافات هستش و این قضاوت دوستان هستش نسبت به این جمله ى ساده و روشن. خوب معلومه که از منابع گنگ و پر ابهام مذهبى دیگه چه برداشتى خواهد شد! آیا با این نوع قضاوت ها و برداشت هاى آلوده به تعصب اصلا میشه به نتیجه اى باهم برسیم و بحث کنیم؟

  [پاسخ]

 6. یوسف نوشته است:

  @مهرداد
  حالا چون عقل تو نمی رسه و عقل علی-علیه السلام- ۱۴۰۰ سال پیش رسیده، شده خرافات؟ اصولا چرا فکر می کنید روشن فکری مساویه با دین ستیزی؟ خیلی چیزایی که در صدر اسلام هم اومده تازه داره کشف میشه. انتهای بلاهت و تحجر اینه که مسایل به این روشنی رو انکار کنید.

  [پاسخ]

  نام شما... پاسخ در تاريخ می 24th, 2013 11:55 ق.ظ:

  خود علی هم گفته تا عقلت بهت حکم نکرده قبول نکن. پس انجام دادن کاری که درستی یا غلط بودنش ثابت نشده ارزشی نداره!

  [پاسخ]

 7. اميد نوشته است:

  همیشه یکی از سرگرمی های من تو اینترنت این بود که نظرات جالبی که خواننده ها در مورد مطالب مختلف میدن رو بخونم، ولی مدتیه که دارم رغبتمو برای انجام این کار از دست میدم چون در اکثر مواقع فقط شاهد جنگ لفظی و بعضا فحاشی مودبانه بین افرادی که نظر میدن هستیم. نظرات زیر یک پست به اندازه ی خود اون پست و بعضا بیشتر از اون اهمیت دارن. بیاین در مورد نظراتی که مینیویسیم بیشتر فکر کنیم. این جنگ ها غیر از اعصاب خوردی نتیجه ی دیگری نخواهد داشت. باور کنید.

  [پاسخ]

 8. ناشناس نوشته است:

  فقط قرآن میتونه روشنگر ابهامات بشر در این عصر پر استرس و تنش آور باشه.

  در قرآن به همه سوالات پاسخ داده شده است. اما ….خواهش میکنم بگویید چه کسی معانی

  فارسی قران را به دقت خوانده است.

  مطمعنا عده بسیار اندکی باشد که رستگار شوند.آمین.

  [پاسخ]

 9. dsa نوشته است:

  @محمود باقری
  نمونش طالبان

  [پاسخ]

 10. عمران نوشته است:

  بهتره دوستان قبل از اینکه هر چیزی رو به خدا قران و ائمه ربط بدن در موردش مطالعه کنن قران که کتاب زیسا شناسی تاریخ – جغرافیا یا پزشکی نیست که بخواد در این موارد توضیح بده بهتره مسائل رو قاطی نکنیم

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ سپتامبر 16th, 2010 10:11 ب.ظ:

  من خودم اهل قرآن خوندم نیستم اما با مدرک بهت اثبات میکنم که قرآن نه تنها راهنمایی در همه زمینه هست، بلکه بیشتر از اینا هم داخلش محتوا پیدا میشه.
  .
  اگر باور نداری یه نمونشو همینجا میگم.
  .
  علم شیمی:
  ۱) برو ببین جرم اتمی یک ایزوتوپ آهن چقدره، بعدش بیا توی قرآن ببین سوره حدید به معنی آهن چندمین سوره قرآن هست!
  .
  ۲) برو ببین تعداد نوترون های یک ایزوتوپ آهن چندتا هست، بعد بیا توی قرآن ببین سوره حدید چندتا آیه داره.
  .
  ۳) برو ببین تعداد پروتون های یک ایزوتوپ آهن چندتا هست، بعد بیا توی قرآن ببین سوره حدید با احتساب آیه "بسم الله الرحمن الرحیم" چند آیه داره.
  .
  این یه نمونه اشه که من میدونم و چه چیزهایی دیگه ای که داخلش هست و نه من میدونم و نه هیچ کدوم از این دانشمندها…

  [پاسخ]

  عمران پاسخ در تاريخ سپتامبر 18th, 2010 6:52 ب.ظ:

  دوست من منظور منو متوجه نشدی بزار توضیح بدم
  ۱: قران کتابی در مورد علوم طبیعی یا تجربی نیست
  ۲: نمی توان قران را برای یافتن فرمول های ریاضی یا فیزک گشت و آن را مورد استناد قرار داد
  ۳: قران کتابی است برای راهنمایی بشر به خیر نه جواب فرضیه های دانشگاهی
  ۴ : علم امروز به نتایجی می رسه و سالیان بعد اون رو تکذیب می کنه اونوقت ما باید این مشکل رو حل کنیم که قران راست گفت یا نه ؟!
  ۵ : جواب فرضیه های علمی از آزمایشگاه ها بیرون می یاد و ممکنه بعدا ً ما متوجه بشیم که که با در قران مثلی دارد یا نه ؟!
  امید وارم متوجه حرف های من شده باشی

  [پاسخ]

  م.پورعلی پاسخ در تاريخ سپتامبر 19th, 2010 12:12 ق.ظ:

  من هم می خوام نظری بدم. امیدوارم که ورود بدون اجازه به بحث جذابتونو از طرف من ببخشید
  به نظر من علم بشر هنوز در ابتدای راه است و ما هنوز بسیار محتاج فرمول ها و کشفیات دانشمندان هستیم و هنوز که هنوزه کسی یافت نشده که بتواند قرآن را تفسیر به واقع کنه و به همین دلیل است که اینقدر اختلافات بین طوایف مختلف اسلامی و حتی بین مذاهب وجود دارد.
  من فکر می کنم که قرآن میتواند پاسخگوی همه سوالات باشد همانطور که در قرآن بسیار امده که شما نمیدانید و ما میدانیم یا این که تعقل کنید. در کل این تصور من هست که ما هنوز نمی توانیم آنطور که باید تمامی آنچه که در قرآن و مد نظر آن بوده را کشف کنیم و امیدوارم که بالاخره یک نفر پیدا شود که بتواند با دلایل قانع کننده و روشن این مفاهیم را کامل شرح داده و به این مباحث پایان دهد.
  این بحثهایی هم که در این زمینه میشود جالب و شیرین است اما به نظر من بهتر این است که چنین بحثهای بی پاسخی، با یک نفر که اطلاعات کاملی در این زمینه دارد انجام شود تا شکی در این میان نماند.

  محسن پاسخ در تاريخ سپتامبر 19th, 2010 3:24 ق.ظ:

  شما درست میگین اوون چیزهایی رو هم که در بالا ذکر کردم نمیتونه اتفاقی باشه.
  یعنی یه جورایی خواسته راهنمایی کنه.
  البته این حرفهایی که در بالا زدم یه خورده ظاهر بینی اما جالبه!

  نام شما... پاسخ در تاريخ می 24th, 2013 11:59 ق.ظ:

  درود
  باهاتون موافقم.
  اینا مساییلین که طبیعت ادما رو برا فهمیدنشون راه نمایی کرد.

  [پاسخ]

 11. http://www.sepidi.co نوشته است:

  http://www.sepidi.com

  چی بگم من والا !
  این زنارو هیچ وقت نمیشه شناخت !!!
  http://www.sepidi.com

  [پاسخ]

 12. امید نوشته است:

  تمامی موارد فوق دلیل تکاملی داره که بنده چندتاش رو عرض می کنم
  ۱- حس بشر دوستی به خاطر زندگی قبیله ای انسان و نیازش به تنها نبودن و دفع خطر در گذشته بوده
  ۲- سرخ شدن به خاطر استرس و افزایش ضربان قلبه که انسان رو برای فرار آماده می کرده
  ۳- موی روی بدن هم که خوب مهم ترین خصوصیت پستانداران موی روی بدنشونه
  ۴- هنر به نوعی در دوحالت الهام از طبیعت که محل اصلی زندگی انسان هاست و در حالت دیگر مرور خاطرات گذشته و یا تداعی رویاهای انسان است که به این دو دلیل ازش لذت می بره
  ۵- رویا و خواب هم که خیلی وقته ماجراش کشف شده و قضیه اش شروع تولید امواج آلفای مغزه که باعث میشه بخش هایی از مغز روشن بشن و ما صحنه هایی رو که مربوط به زندگی روزمره مون میشه ببینیمو بشنویم
  ۶- سختی دوران بلوغ هم بخاطر اینه که ما متکامل ترین موجود هستیم پس پیچیده ترین سیستم حیات رو داریم و همچنین بزرگ ترین حجم مغز نسبت به اندازه بدن، پس باید هم بلوغ سختی داشته باشیم.

  [پاسخ]

 13. شمس نوشته است:

  وقتی به این ۱۰ موردفکر میکنم میبینم سرگرم کننده هستند همین قدر برای فهم و ادراک ما از نا شناخته های جهان هستی فعلا خوبه سالهاو قرنهای بعد قطعا فرم دیگری خواهد بود

  [پاسخ]

 14. `pariya نوشته است:

  سلام مطالب جالب بودممنون خدانگکهدار

  [پاسخ]

 15. ali نوشته است:

  از مطالب زیبای شما ممنونم

  [پاسخ]

 16. بهرام نوشته است:

  علم انتهایی ندارد و هزار راه نرفته….

  [پاسخ]

 17. زهره نوشته است:

  @http://www.sepidi.com

  چون خانم ها موجودات شگف انگیزی ان

  [پاسخ]

  نام شما... پاسخ در تاريخ می 24th, 2013 12:00 ب.ظ:

  شگفتا از اینهمه دروغ!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 18. m نوشته است:

  Oishi بزن روشن شی
  مژده به آن عزیزانی که برای سلامتیشون ارزش قائل هستند
  اولین نوشیدنی خوشمزه وآماده چای سبز Oishi ژاپن با طعم های منحصر بفرد
  از مارکت های معتبر و فروشگاههای زنجیره ای تهیه فرمائید
  تلفن: ۴۴۲۳۹۹۶۱-۰۲۱ http://www.oishi.ir

  [پاسخ]

 19. محمد نوشته است:

  سلام جالب بود هر چیزی که خدا خلق میکنه رو که پزشکا نمیتونن پیدا کنن!!!!

  [پاسخ]