Pourali.net   Pourali.net

قانون کارما

تابحال با خود اندیشیده‏اید که  چرا زندگی بازی بومرنگهاست ؟

در طبیعت قانونی داریم به نام کارما که این قانون قانون عمل و عکس العمل، تابش و بازتابش و علت و معلول است. که بعضی آنرا تناسخ نیز می‏نامند که به نظر من این دو تفاوت زیادی با هم دارند و در زبان لاتین آنرا Karma می‏خوانند.

قانون کارما می‏گوید : هر عملی واکنشی داشته و همچنین هر واکنشی خود واکنشی دیگر به دنبال دارد و این چرخه همیشه تکرار خواهد شد. قانون کارما میگوید شما در هر حال و روزی که باشید، در آسمانها یا در داخل زمین، پشت محکمترین قفلها و یا بر تخت سلطنت، کارمای اعمال شما دیر یا زود، به شما بازمیگردد. منظور اینکه هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی و یا از هر دست بدهی، از همان دست می‏گیری . به طور خلاصه این قانون می گوید :

هر نیتی که میکنید و یا عملی که انجام می دهید دست به دست چرخیده و همانند آن به خودمان باز می‏گردد.

این تصویر کاملا گویای این مطلب است :

کارما : هرچه کنی به خود کنی...

کارما به معنای«تاوان» است. بدین معنا که نتیجه ی اعمال نیک و بد فرد در زندگی کنونی و یا زندگی های بعدی وی تاثیر خواهد گذاشت. (تعریف غیر ادیان الهی) کارما از اعتقادات ادیان هند و بودا و ادیان آسیای جنوب شرقی است.

و اعتقاد دین  بودا و هندو در مورد قانون کارما : حیات آینده هر جانداری بر حسب قانون کارما معیّن می شود و به موجب آن کردار، گفتار یا پندار هر فرد، موجب نتایج و سبب اموری است که سرنوشت حیات بعدی او را مشخص می کند. منظور از حیات بعدی این است که انسان پس از مرگ روحش وارد بدنی دیگر شده و در آن بدن مجددا شروع به زندگی می کند که کارما و عکس العمل اعمال آن انسان به این انسان بازخورد می یابد و در پیکر جدید متجلی می شود.

بعضی افراد هم که فقط معتقدند کارما در بعضی رفتار ما نمایان می شود چنین می گویند : اعمال فعلی اطرافیان ما، تاثیر و اثر اعمال قبلی خود ماست .

اگر ما حق کسی را پایمال می‏کنیم، اگر دل کسی را می‏شکنیم، اگر با صدای بوق اتومبیل خود در ساعت ۱۲ شب دیگران را می‏آزاریم، اگر پشت سر کسی غیبت می‏کنیم و یا حتی اگر خوبی می‏کنیم، دست افتاده‏ای را می‏گیریم، دل ناشادی را شاد می‏نماییم و یا کیسۀ سنگین برنج را از دست پیرزنی می‏گیریم، منتظر عین عمل یا شکل تغییر یافتۀ آن باشیم که شخصی دیگر در حق ما انجام خواهد داد.

تصویر زیر را نیز دقت نمایید :

از ماست که بر ماست

این قانون دقیقا بیان می‏نماید که هر نیت و فکری که داریم و هر عملی که انجام می دهیم، باعث تابش انرژیی به جهان هستی می شود که پس از مدتی (دیر یا زود) به خود ما بازمیگردد و در واقع ما باعث جذب آن فکر و یا عمل می شویم و آنچه امروز از خوب و بد به سرمان می آید، نتیجه نیات و اعمال خوب و بد قبلی ماست. (کمی شبیه قانون جذب است ولی تفاوت دارد)

عمل ما دقیقا مانند یک بومرنگ عمل کرده و به سوی خودمان با شدتی بیشتر بازمی‏گردد. با این اوصاف این جمله که می‏گوییم زندگی بازی بومرنگهاست، کمی روشنتر می‏شود و باید توجه داشته باشیم که بومرنگ خود را به هر طرف پرتاب کنیم باز هم به سمت خودمان باز میگردد.

 1. ناشناس نوشته است:

  سلام اقای پور علی-خیلی باحال بود مرسی

  [پاسخ]

 2. GM نوشته است:

  سلام.اسم انگلیسی بومرنگ چیه؟

  [پاسخ]

 3. تارا نوشته است:

  سلام به نظر من هر عملی عکس العملی دارد . بارها در زندگی شخصی تجربه کرده ام که کسی دلم را شکسته و بعد عاقبت آنرا دیده است . یا برعکس من دل کسی را شکسته ام و عاقبتش را دیده ام .

  [پاسخ]

 4. anis نوشته است:

  سلام-این یک واقعیت محض در مورد من است-هروقت کسی دلم را شکسته بدون اینکه به اصطلاح او را (( نفرین )) کرده باشم ( که البته هیچوقت نه این کار را می پسندم و نه تائید می کنم ) دقیقا اتفاقی در باب همان موضوع برای فرد مقابل رخ داده .

  [پاسخ]

 5. باران نوشته است:

  سلام
  دیروز فیلم "راز" رو به توصیه دوست و استاد عزیزم دیدم!
  به همه پیشنهاد میکنم این فیلم رو حتما حتما حتما ببینن***
  با مطالبی که نوشتید موافقم.
  سایت خوبی دارید.
  با توجه به سنتون واقعا فعال وموفق هستید(طبق معرفی خودتون)
  مطمئن هستم شما به قانون جذب عمل میکنید.
  من اسم این قانون رو میگذارم "اراده انسان" که در واقع ناشی از جریان روح الهی در کالبد بشریه.این همون امانتیه که خدا در وجود ما گذاشته.فقط کافیه بشناسیمش، ازش استفاده کنیم و در همه حال "شکر گذار خدای مهربون باشیم"….چون :"شکر نعمت ،نعمتت افزون کند"

  براتون ارزوی موفقیت روز افزون میکنم.*************

  [پاسخ]

 6. امیر حمیدی نوشته است:

  سلام آقای پورعلی، مطلب بسیار درخور و عمیقی بود. ارتباط عمیق و پایه ای بین نوشته های شما و من وجود داره و خودتون شاهد ایده های مخالف هستید که چطور در برابر این نعمت های بشری مقاومت می کنند. به هر حال ازتون بخاطر مطلبتون و همچنین بازدیدتون از وبلاگم کمال سپاسگذاری رو دارم امیدوارم که همیشه شاد و سربلند باشید.
  یا حق

  [پاسخ]

 7. علی رضا نوشته است:

  سلام.اسم انگلیسی بومرنگ چیه؟

  boomerang فکر میکنم صحیح باشه!

  [پاسخ]

 8. پژمان نوشته است:

  باسلام ۱۰۰درصد ایمان دارم از تمامی دوستان خواهشمندم به وب سایت استاد علی خانجانی یا دکتر کوروش معدلی ختما سر بزنند باتشکر

  [پاسخ]

 9. samane نوشته است:

  salam.man ba raz hame chizo ke dost dashtam jazb kardam jooz marde rooyaham?mano rahnamaee kon man nemidonam kojaye karam milange?plz help

  [پاسخ]

 10. ساحل نوشته است:

  سلام آقای پورعلی من ساحل هستم با توجه به اینکه شما اطلاعات کافی دارید می خواستم از شما راهنمایی بگیرم من فوق العاده به قانون جذب ایمان دارم و معجزه های کوچکی توی زندگیم براساس این قانون دیده ام راستش مدتی است (تقریبا ۶ماه)روی یک موضوعی تمرکز شدید کرده ام و ایمان دارم که دریافت میکنم اما گاهی اوقات ترس میاد سراغم و از خواسته ام دست میکشم البته این فقط برای مدت کوتاهی است بعد میام سر پله اول و می بینم که خواسته ام قلبی است و واقعا دوست دارم که به آرزوم برسم شما بگید من چطوری بر ترسم غلبه کنم ممنون اگه جواب بدهید.

  [پاسخ]

  morgh bagh malakut پاسخ در تاريخ ژوئن 30th, 2010 6:06 ق.ظ:

  salam sahel khanum matlabetuno khundam.fek kardam mitunam komaketun konam .ghanun jazb 3 marhale dare ke age yeki az un marahelesh anjam nashe natije nemide.va joday un ma joz ghanun jazb ghanunhay digari ham darim ke yekseriash ghanun tabiate yeseri ghanun khoday mehrabunemune ke dar rabete ba hamun jazb hast,kamtar kasi midune ya tavajoh dare ke agar unaram anjam nadan ghanun jazb amal nemikone.ya kam asar mishe.inja majalesh nist ke bekham koli tozih bedam .dar rabete ba tars ham rahay besyari vojud dare az rahat ta sakht ke farghesh tu natijashune.age fek kardid mitunam komaketun konam behem e mail bezanid

  [پاسخ]

 11. ساحل نوشته است:

  سلام از اینکه پاسخم را دادید بسیار سپاسگزارم. در جواب شما باید عرض کنم که هدف من ماههاست که مشخص شده و هیچ ضرری هم برایم ندارد حتی سعی و تلاشی هم برای رسیدن به ان نمی تونم بکنم بلکه باید ایمانم را قوی کنم تا برام پیش بیاد. ی سوال: اگه گفتن ارزو به کسی تاثیری در برآورده شدن یا برآورده نشدن آن ندارد می تونم براتون ایمیل بزنم و بگم که ارزوم چیه ؟ چون قانون جذب میگه تا ارزوتون براورده نشده در موردش با کسی صحبت نکنید من خیلی مشتاقم که با شما در ارتباط باشم تا بیشتر راهنماییم کنید منتظر پاسخ شما هستم با تشکر فراوان.

  [پاسخ]

 12. ساحل نوشته است:

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه از اینکه پاسخ دادید ممنون . جواب شما منو به فکر انداخت پس عنوان نمی کنم اما اگر سوالی پیش آمد حتما از شما راهنمایی می گیرم . با تشکر فراوان

  [پاسخ]

 13. ساحل نوشته است:

  سلام از اینکه مطالب جدید جایگزین شده خیلی خوشحالم کلی استفاده کردم ممنون

  [پاسخ]

 14. مريم نوشته است:

  سلام
  به نظر من لازم نیست که در بیان این مطلب از اعتقاد دین بودا و هندو کمک بگیریم اگر به فرهنگ و ادبیات خودمان رجوع کنیم همین را در می یابیم. تو نیکی می کن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز و یا از این دست بدی از اون دست پس می گیری, …
  اما ذکر چند نکته ضروری ست اولل اینکه لازم نیست عین عمل به ما برگردد مثلا اگر به مستحقی کمک می کنید عینا کسی هم کمک مالی به شما بکند بلکه می تواند این بر گشت به صورت گشایش در کار باشد یا اگر موجب دل شکستن ناحق کسی شویم عینا در برهه ای از زمان دلمان شکسته شود بلکه ممکن است بصورت گرفتاری در کا ظاهر شود.
  دوم آنکه امیدوارم انسان بتواند محاسبه گر اعمال خوبی برای خود باشد اما از آنجا که غالبا نیست اغلب نمی فهمد که گرفتاری ها و گشایش هایی که در زندگی برایش پیش می آید حاصل کار خودش است و از آنجا که انسان همواره خودش را درست فرض می کند ! ممکن است در موارد گرفتاری نفهمد و یا نخواهد بفهمد که اشکال از خودش بوده است .
  سوم آنکه فراموش نکنیم که گاه خیر و شری به انسان یمی رسد که دقیقا در آن مرحله از زمان تحت اختیار انسان نبوده و تنها خواست خداست بنا به مصلحتی که خود در مورد مخلوقش می داند.
  چهارم آنکه دقت کنید دنیا به دلیل محدودیت های خودش نمی تواند سراسر تمام اعمال مارا به ما برگرداند مثلا اگر کسی یک نفر را کشت عینا قصاص می شود اما اگر صد نفر را کشت باز هم فقط یک بار قصاص می شود و در حقیقت باز تاب یک سری از اعمال ما به جهان آخرت یر می گردد.
  و پنجم آنکه در این مطلب اشاره ای به تناسخ و زندگی مجدد در دنیا شده بود که البته جای بحث فراوان دارد که در اینجا مجالی برای باز کردن آن نیست و در مکتب ما مردود می باشد.
  در آخر از مطلب خوبتان تشکر می کنم امیدوارم موفق باشید

  [پاسخ]

 15. yasaman نوشته است:

  مطالب خیلی با حالی دارید

  به نظر من این قانون کارما در زندگی روزمره ی ما واقعا اتفاق می افته.

  [پاسخ]

 16. زهرا نوشته است:

  من کاملا قبول دارم ولی این مطلب رو هم باید اضافه کنیم که اگر از انجام کار اشتباهت پشیمون بشی و دیگه تکرارش نکنی مطمئنا عقوبتی نمی بینی.موفق باشید

  [پاسخ]

  سجاد پاسخ در تاريخ آگوست 2nd, 2013 4:24 ب.ظ:

  کاملا درسته. ولی اگه در حق کسی ظلم کردی در حقت ظلم میشه. شماهم موفق باشی

  [پاسخ]

 17. مهسا نوشته است:

  salam ,man chand ta soal dashtam az majmoe raz ,nemidunam mitunam be tore khososi onaro ba shoma dar miun bezaram ya na !!
  mamnun misham

  [پاسخ]

 18. اتنا نوشته است:

  سلام خسته نباشید

  می خواستم بدونم چطور میشه از این قانون وقتی دامن گیرمون میشه خلاص بشیم

  خیلی مهمه واسم.ممنون

  [پاسخ]

 19. حسن نوشته است:

  سلام یادمه یک کسی میگفت دقت کنید و ببینید هر اتفاقی در زندگی شما می افته میخواهند چه چیزی رو به شما یاد بدهند
  وقتی کار بدی رو به قول خودمون انجام می دهیم انتظار عقوبت رو داریم در صورتی که این هم یک موهبت الهیه ……….
  بعضی از افراد خیلی زود نتیجه کارهاشون رو می بینند و بیشتر مردم یک کمی زمان میبره تا نتیجه کارهاشون رو ببینند
  اما در هر صورت وقتی دچار این قانون شدیم بهتره به قول بعضیها فقط کارهای خوب رو انجام بدهیم تا در نتیجه کمی از نمک زیاد کارهای بد ما رو کم کنه
  چون کارماها در هم تاثیر گذار هستند چنانچه در قرآن هم آمده که ان السیئات یذهبن الحسنات یعنی بدرستیکه کارهای ب کار های خوب را از بین میبرد که عکس این موضوع هم صحیح میباشد
  با بشکر فراوان از آقای پور علی

  [پاسخ]

 20. meli نوشته است:

  قانون کارما توی زندگی اکثر مردم هست اما خیلی ها نمیدونن که یک قانون و واقعا صحیح و میگن چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی

  [پاسخ]

  سجاد پاسخ در تاريخ آگوست 2nd, 2013 4:21 ب.ظ:

  کاملا با نظرت موافقم. ملی جان

  [پاسخ]

 21. سجاد نوشته است:

  مطالب خوب و در خوری بود. خداوند اجرتون بده.

  [پاسخ]

 22. azi نوشته است:

  و سوال دیگر اینکه آیا قانون کارما خدا وقیامت و… رو نقض میکنه؟
  از یک استاد فلسفه چنین شنیدم برام سوال شد

  [پاسخ]

 23. نفرت نوشته است:

  ببخشیداااا…. راستی راستی که همگی خرافاتی هستید. این حرفها چیه؟ قدری اندیشه کنید تا دریابید که همچین به این راحتی ها هم نیست که خیال میکنید… این خودتون هستید که اتفاقات زندگیتون رو، یا بهتر بگم حوادث زندگیتون رو به اعمال و کردار خودتون ربط میدید…! وگرنه اصلا از این خبرا نیست… بهر حال خود دانید
  برقرار باشید

  [پاسخ]

 24. شكوه نوشته است:

  هر عملی عکس الملی دارد و این کاملا طبیعیه

  [پاسخ]

 25. سعیده نوشته است:

  سلام خدایابخاطربراورده شدن تمام حاجتها سپاس گذارم سپاس گذارم سپاس گذارم

  [پاسخ]

 26. سعید نوشته است:

  هم قران هم قانون جذب میگند که هرعملی عکس العملی داره ونیکی کنی به خود کنی وبدی کنی به خود کردی بله به شرطی که برگرده ولی تو واقعیت مخصوصا کارامای خوب نمیبینیم ووقتی قرار باشه خوبی برنگرده که تا حالا نگشته دیگه دلیلی واسه خوبی وجود نداره تجربه ثابت کرده هم حرف دینی این قضیه وهم حرف جذبیش اشتباهه ویک سری تئوریه وبه قول معروف اگر اتفاقی هم افتاده باشه کاملا اتفاقات طبیعی بوده وبقیه خودشون ربط میدندش دیروز زنگ زدم محض بیکاری سوالی ولی سوال خیلی مهمی از یه روحانی پرسیدم بهم میگفت خدا انداخته به دلت که به من زنگ بزنی اینا بی حساب کتاب نیست یا مثلا طرف به کسی بدی نکرده پشت هم بد میاره بد میگند نه یا از قبل خودت میدونستی اینطوری میشه یا قبلا بدی کرده بودی یا تو ناخوداگاهت گوشه چشمی داشتی بد طرف میره کلی فکر میکنه هیچی نمیبینه

  برفرض محال حرف شما درست اون کس که ما بهش بدی میکنیم چی اونکه به کسی بدی نکرده فرض کنید یک ادم ساده ومظلومی باشه که همه بخواند سرش کلاه بزارند یا نه انقدر پخمه ولی ادمی بوده باشه که به کسی بدی نکرده باشه خب اونکه باید منتظر کارامای خوب میموند پس چی شد که من بدی بهش کردم وتو بدی کردن بهش موفقم بودم یا حتی وقتی ما بدی نمیکنیم بقیه به ما میکنند چی ما که باید کارامای خوب میدیدیم پس چی شد مگر اینکه بگید هرکی هرچی سرش میاد مقصر خودشه وحتما بدی کرده که اینم با عقل جور درنمیاد

  ضمنا اگر هر عملی عکس العملی داره پس تو مورد بخشش وانتقامم همینه کسی که به ما بدی میکنه عکس العمل ما مقابله به مثله وحرف معنوی نداریم باقیش واسه بد

  [پاسخ]

 27. سعید نوشته است:

  برفرض محال حرف شما درست اون کس که ما بهش بدی میکنیم چی اونکه به کسی بدی نکرده فرض کنید یک ادم ساده ومظلومی باشه که همه بخواند سرش کلاه بزارند یا نه انقدر پخمه ولی ادمی بوده باشه که به کسی بدی نکرده باشه خب اونکه باید منتظر کارامای خوب میموند پس چی شد که من بدی بهش کردم وتو بدی کردن بهش موفقم بودم یا حتی وقتی ما بدی نمیکنیم بقیه به ما میکنند چی ما که باید کارامای خوب میدیدیم پس چی شد مگر اینکه بگید هرکی هرچی سرش میاد مقصر خودشه وحتما بدی کرده که اینم با عقل جور درنمیاد

  [پاسخ]

 28. سعید نوشته است:

  ضمنا اگر هر عملی عکس العملی داره پس تو مورد بخشش وانتقامم همینه کسی که به ما بدی میکنه عکس العمل ما مقابله به مثله وحرف معنوی نداریم باقیش واسه بد

  [پاسخ]

 29. سعید نوشته است:

  وکاش شجاعت جواب دادن به این حرف ها هم داشتید

  [پاسخ]

  م.پورعلی پاسخ در تاريخ می 25th, 2015 10:08 ب.ظ:

  سعید جان. مخالفت دلیلی نداره. هر عملی عکس العملی داره اما نه دقیقا به همون شکل. مساله جرات پاسخگویی نیست، مساله باورهاست. من به باور شما که اعتقادی به عکس العمل ندارید احترام میذارم.

  [پاسخ]

 30. سعید نوشته است:

  سلام ومعذرت میخوام بحث جرات مطرح کردم وممنون که به باور من احترام میزاریند ولی یک مسئله تجربه هست واینکه برخی ها بعضی چیزا رو ربط میدند به قانون جذب و۲ مسائل تئوریش که تو خود همون مسائل کلی اشکال وجود داره مثلا همین مثالی که از کاراما زدم اونی که بدی نمیکنه بد ما بهش بدی میکنیم چی اونکه خوب بوده پس چرا توسط ما کارامای بد دیده یا حتی وقتایی که خودمون بد میبینیم چی یا تو جذب میگند طرح الهیت در نظر بگیر وخواستت بسپار به خدا کائنات وفرشته ها خب اینکه همون شد هرچی سرنوشت بگه وهرچی خدا صلاح دونست نمیگم بده ولی خب قانون جذب که میگفت قدرت دست انسانه یا خواستت رها کن خیلی وقتا طرف رها میکنه وبهش نمیرسه وحالا فرض بگیریمم میرسه دیگه وقتی کسی خواسته ای رها کنه یعنی کلا بیخیال شده پس دیگه واسش جذاب نیست وهمیشه واسه نشدن این توجیه هست که نه چون باور نداشتی نشده

  [پاسخ]

 31. سعید نوشته است:

  بخشش دیگران هم جای خودش باقی مطالب که گفتم اما در مورد بخشش وانتقام وکلا اون عکس العملم که گفتم وبه نظرم ادم باید با جذبه باشه یعنی کسی جرات زور گویی بهش نداشته باشه حالا هر طور جذبه قیافش زیاده منظورم ابهته یا زور بازوش باقی مسائل هم میتونه باشه فقط امیدوارم تو جواب درس اخلاق ندید اما در مورد خود جذب وکاراما هم بگم که من چه تو کارای مثبت چه منفی بعید میدونم قدرت تخیل انقدر باشه وبتونه رو بیرونمون تاثیر بزاره اگه اینجور بود الان همه ازش استفاده وحتی سو استفاده میکردند

  [پاسخ]

 32. سعید نوشته است:

  نمیدونم پاسخ میدید یا نه ولی واقعا دلیلتون چیه تو خود متن تئوری جذب میگه ممکنه اگه به صلاحت نباشه به خواستت نرسی ونیاز به نمونه های تجربی نیست رها کن بسپار به کائنات اگه قسمت بود میشه اگه نه نمیشه درحالی که این قانون اومده که قسمت وتقدیر وسرنوشت نفی کنه وبگه همه چی دست خود انسانه که درست یا غلطی این حرفم کار نداریم همیشه این توجیه وجود داره نه چون رها نکردی نرسیدی وهمیشه هم باز این توجیه وجود داره که خب صلاحت نبوده یعنی درهر صورت اونی که سرنوشت وخدا تعیین کرده میشه عیبی نداره ها ولی پس اصلا قانون جذبی وجود نداره چون جذب میگه همه چی دست تفکر انسانه بعضی ها هم به خواسته نرسیدند حتی ممکنه زندگی سختی داشته باشند ولی خود رو مدیون قانون جذب وموفق تو این زمینه توصیف میکنند در واقع به همون نگرش درونی رسیدند که حتی با وجود فلجی راضی باشند واین رو تحول عظیم میدونند اما برخلاف ادعایی که میگه درون اصلاح شه بیرونم اصلاح میشه میبینیم بیرونم اتفاقی نیفتاده این هنوز فقیر فلج وخیلی چیزای دیگست ولی طرف ربطش میده به جذب ومیگه جذب زندگیم دچار تحول عظیم کرد تحولی که شاید به قول دیندارا فقط با چشم دل بشه دید وگرنه با چشم معمولی که نمیشه دید

  [پاسخ]

  شکوفه پاسخ در تاريخ آگوست 9th, 2016 6:29 ب.ظ:

  وقتی میگن رهاش میکنی ، یعنی اینکه اون حجم استرس و نگرانی رو کنار میذاری و با آرامش و صبر منتظر انجامش هستی نه اینکه کلا بیخیالش بشی و جذابیتش رو برات از دست بده ، هدفی که هدف باشه جذابیتش از بین نمیره.

  [پاسخ]

  شکوفه پاسخ در تاريخ آگوست 9th, 2016 6:36 ب.ظ:

  چون استرس و نگرانی ، استرس و نگرانی بیشتر میاره و ما رو از هدف دور میکنه . این خیلی واضحه .

  در مورد یک آدم ساده هم میگید سرش کلاه میزارن جوابم اینه که شاید یک آدم سیاست کثیف نداشته باشه و ساده باشه ولی ممکنه کسی رو رنجونده باشه ، یا تصورش از خودش بیچاره باشه ، یا شایدم نا امیده و به دیگران بدبینه و این بدبینی نگرشش رو منفی کرده . هر آدم ساده ‌ای میتونه این نگرش رو داشته باشه . بی گناه بی گناه که وجود نداره .

  [پاسخ]

 33. سعید نوشته است:

  اشکالات کاراما هم که قبلا گفتم شاید شما بگید با سواد هستید ومن بیسواد تو جایگاهی نیستم که این اشکالات بگیرم منتها این بیسواد هم اشکالات خیلی درستی داره میگیره هم اینکه فقط حرف این نیستش که اخه دیروز یه نفر همین بهم گفت منم همین گفتم خلاصه اشکالات کاراما هم گفتم بعضی ها هم طبق اصول قانون جذب که همیشه باید منتظر باشند شاید فردا شد شاید پس فردا شاید سال دیگه باوجودیکه ناراضی اند خود رو موفق تصور میکنند حالا کی زمانش برسه خدا عالمه به تمرینات بخشش دیگران هم نمیپردازم دیگه خلاصه این اشکالات رو چه طور توجیه میکنید ضمنا پای پررویم نزارید ولی اگه قراره پاسخم ندید پس نوشته هامم پاک کنید اگه نوشته هام میزارید پاسخش هم بدید بازم میگم پای پررویی نزارید

  [پاسخ]

 34. پدرام اسلامی مقدم نوشته است:

  سلام
  خسته نباشین
  مطالبتون واقعا عالیه
  من ازشون نو گروه تلگراممون استفاده میکنم
  با آرزوی بهترینها برای همه و شما دوست خوب من

  [پاسخ]

 35. مریم نوشته است:

  یه نفر ده سال زندگی رو به من زهر کرد…یه نفر از اون طرف کره زمین اومد و وارد زندگیه دخترش شد و زندگی رو براش تلخ کرد…از غم مردم لذت نمیبرم ولی میخواستم بگم کارما….ازت متشکرم

  [پاسخ]

 36. ثنا نوشته است:

  سلام. من وقتی دارم برای خواستم تلاش میکنم و از قانون جذب و قصد و … استفاده میکنم ولی مدام استرس دارم و میترسم. چکار کنم که استرسم از بین بره؟

  [پاسخ]

 37. shabanam نوشته است:

  من نمیدونم ب قانونش اعتقاد داشته باشم یا ن؟

  [پاسخ]

 38. نام شما... نوشته است:

  باعرض ادب وسلام. آیا کارمای والدین نصیب فرزندان آنها میشود؟

  [پاسخ]