Pourali.net   Pourali.net

چگونه تاثیرگذار باشیم؟

بیشتر اوقات زندگی روزمره ما به مراوده و گفتگو و تعامل با دیگران میگذرد. در منزل، محل کار، خیابان، تاکسی، مغازه، کلاس درس و … . در این میان همیشه عده‏ای انگشت شمار از افراد در میان دیگران برتر بوده و نامشان زبانزد دیگران است. همچنین همیشه باعث جذب سایرین شده و در کل افرادی پرنفوذ و تاثیرگذار هستند.

اینگونه افراد هیچ فرقی با دیگران ندارند؛ مثلا ستاره داشته و یا اینکه جادوگری بدانند بلکه به صورت دانسته و یا ناخودآگاه یک سری قوانین را همیشه رعایت می‏نمایند که همین قوانین عامل برتری و جذب دیگران و عامل نفوذ در اذهان است. ما نیز می‏توانیم اینطور باشیم. در اینجا به بعضی از این عوامل اشاره‏ای مختصر می‏نمایم :

۱ – کمتر حرف بزنیم : این بدان معنا نیست که حرف نزنیم و یا سرمان در لاک خودمان باشد. بلکه هرجا نیاز به صحبت کردن بود خود را نشان داده و نظر خود را ایراد کنیم. متاسفانه بعضی افراد اینطور برداشت می‏نمایند که کم گویی یعنی هیچ‏گویی و همین امر باعث منزوی شدن و دور شدن از اجتماع می‏گردد.

۲ – قبل از شروع صحبت حداقل ۳۰ ثانیه فکر کنیم : فکر کردن قبل از شروع صحبت هر چند کم و کوتاه باعث گزیده‏گویی شده و از هرگونه گاف زدن و همچنین بیهوده گویی و با عجله صحبت کردن جلوگیری می‏کند. حتما دیده‏اید افرادی که پس از شنیدن حرفی یا سوالی مدت زمانی کوتاه آنرا حلاجی نموده و سپس بیان می‏نمایند و اکثر اوقات جواب آنها بسیار متین و درست است و هیچ جای ایراد نیست.

اما امان از افرادی که آنچه به ذهنشان می‏آید را بیان می‏نمایند، بدون اینکه حتی لحظه‏ای در مورد آن فکر کنند. به اصطلاح با صدای بلند فکر ‏می‏کنند و اکثر اوقات حرفهایی می‏زنند که باعث پشیمانیشان می‏گردد. فکر کردن آسان است. تمرین کنیم.

۳ – با صدای بلند نخندیم : خنده با صدای بلند شخصیت انسان را زیر سوال می‏برد. هیچ انسان گرانمایه‏ای را نخواهید دید که با صدای بلند خندیده و یا قهقهه بزند. از بازیگران معروف سینما (در زندگی شخصی) گرفته تا بزرگان و دانشمندان. با صدای بلند خندیدن باعث جلب توجه دیگران شده و با توجه به اینکه دیگران نمی‏دانند مطلب شما چقدر خنده‏دار است، باعث سوء برداشت آنها می‏شود.

۴ – بخندیم : یک لبخند کوچک باعث جذب می‏شود. هر انسان دارای کودک درونی است که آن کودک درون به آنچه که خود بخواهد جذب می‏شود چه بخواهیم و چه نخواهیم. اخلاق کودک درون دقیقا مانند کودکان است و به چیزهای زیبا عکس العمل مثبت نشان می‏دهد. پس همانطور که یک کودک جذب یک لبخند می‏شود، ما نیز جذب چهره‏های بشاش و خنده‏رو می‏شویم. همچنین لبخند باعث زیباشدن چهره می‏شود.

۵ – در امور دیگران دخالت نکنیم : برایتان چقدر پیش آمده که با تلفن همراه یا شخصی دیگر صحبت می‏کرده‏اید که دقیقا پس از پایان صحبت، یک نفر دیگر آمده و گفته “چی شده؟” ؟ حتما برایتان پیش آمده است که این قضیه کمی باعث تنفر شما شده است. امور دیگران به ما ربطی ندارد زیرا اگر ربط داشت، با ما نیز در میان گذاشته می‎‏شد. دخالت در امور دیگران باعث دفع آنها شده و نوعی دورشدن را ایجاد می‏نماید. زیرا با توجه به شناختی که افراد از شخص فضول دارند، از رفت و آمد و حتی صحبت مقابل وی خودداری می‏کنند.

۶ – بسیار بسیار کم شوخی کنیم : شوخی هرقدر هم کوچک می‏تواند باعث رنجش شود مگر اینکه این شوخی با فکر قبلی و بررسی بیان شده و یا انجام شود. مثلا شوخی‏هایی که با شخصیت افراد رابطه دارد باعث قتل شخصیت می‏شود. شوخی اگر در حد یک لبخند کوچک و ملیح باشد، بسیار شیرین است و نه بیشتر.

۷ – به ظاهر خود برسیم : یکی از عواملی که باعث تاثیرگذاری در بین سایرین می‏شود، خوش لباسی، خوشبویی و خوش صورتی است. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد با شخصی که دهان او بوی بد می‏دهد و یا لباسش پاره است دمخور شود.

۸ – آنچه هستیم باشیم : از بیان حرفهای بیخودی و دروغ و بزرگ کردن خود بپرهیزیم. آنچه که هستیم باشیم به این معنا که خود را بزرگتر از انچه هستیم جلوه ندهیم و سعی نکنیم خود را به زور در دل مردم جای دهیم.

 1. FlashEye نوشته است:

  مورد آخر بسیار بسیار مهم است.بیشتر ادمهایی که در برخوردهای خود باعث انزجار دیگران میشوند این مورد را رعایت نمی کنند.

  [پاسخ]

 2. سعید نوشته است:

  سلام.

  خسته نباشید.

  واقعا نکات جالبی بود که باید جدا رعایت کرد.

  موفق باشید.

  [پاسخ]

 3. soroushhozhabr نوشته است:

  ba salam khedmat aghaye pourali age mishe mataleb elmi be zaban farsi va akhbar ict va sitehaye download ro moarrefi konid

  [پاسخ]

 4. mohsen نوشته است:

  سلام
  خیلی جالب بود .مر۳۰
  خوشحال میشم به سایت من هم سر بزنی.

  [پاسخ]

 5. SAfiLO نوشته است:

  بله کاملا" درست فرمودین..

  SAfiLO

  [پاسخ]

 6. امين نوشته است:

  من با اون بسیار بسیار کم شوخی کنیم یکم مشکل دارم ! آخه آدم خنده رویی هستم و کلا شوخی کردن رو هم دوست دارم ! در واقع با همین شوخی ها توانستم با بچه های دانشگاه صمیمی بشم !
  بهتر نبود می نوشتین کم شوخی کنیم ؟!

  [پاسخ]

 7. محمدرضا نوشته است:

  مطالب تکراری بود که فکر می کنم هرکسی با کمی فکر می تونه اونها رو بفهمه.
  یک نکته جدید که اشاره نشد اینه که خودتونو بشناسین…………
  فیلم محیا رو ببینید متوجه میشید خیلی خوشحال شدم که آقای خواجویی این فیلم را درست کرده.

  [پاسخ]

 8. ebrahim1341 نوشته است:

  کم گوی و گزیده گوی چون در
  تا ز اندک تو جهان شود پر

  [پاسخ]

 9. mohand.es نوشته است:

  چگونه تاثیرگذار باشیم؟…

  بیشتر اوقات زندگی روزمره ما به مراوده و گفتگو و تعامل با دیگران میگذرد. در منزل، محل کار، خیابان، تاکسی، مغازه، کلاس درس و … . در این میان همیشه عده‏ای انگشت شمار از افراد در میان دیگران برتر بوده و نامشان زبانزد دیگران است. همچنین همیشه باعث جذب سایری…

 10. سارا نوشته است:

  سلام . میخواستم بگم یکی دیگه ازدلایل مهم جذاب بودن داشتن صداقت و تواضع است بین مردم که من واقعا تجربه کردم و تونستم رابطه ای محکم و قوی با مدیر و رئیسم داشته باشم حتی پرسنل ناخواسته و با اطمینان تمام مشکلات شون رو حالا چه با ربط چه بی ارتباط با حوزه کاری به من گفتن و من هم درحد توانم کمکشون کردم حالا شدم یه مشاور در همه موارد که حتی شده از من بعنوان یک مستمع خوب یاد می کنند

  [پاسخ]

 11. حمیدرضا نوشته است:

  واقعا تشکر از صمیم قلب
  بسیارعالی و مفیده همه ی سایتتون
  اگر امکان چاپ مطلب داشته باشد تاثیر بسیار بیشتری خواهد داره ….
  من یکی که حتما مطالبتون رو پرینت میگیرم و به افرادی برای خواندن میدم و این تاثیر + اب برای پیشرفت افکار + و فرهنگ و سایتتون خواهد داشت
  باز هم ممنون
  ممنون
  ممنون !!
  بای

  [پاسخ]

 12. sara نوشته است:

  سلام عالی بود
  تقاضا دارم نکات بیشتری را متذکر شوید

  [پاسخ]

 13. زهرا نوشته است:

  سلام
  مثل همیشه جالب و خوندنی بود. خیلی ممنون از مطالب جالبی که برام mail میکنید.

  [پاسخ]

 14. سميه نوشته است:

  مطلبتان خیلی عالی بود

  خسته نباشید

  [پاسخ]

 15. azin نوشته است:

  به مطالب خوبی اشاره کردید. خسته نباشید

  [پاسخ]

 16. مینا نوشته است:

  بسیار نکات جالبی بود مرسی

  [پاسخ]

 17. مجيد نوشته است:

  واقعا نکات روشنیه.مرسی
  با تشکر مجید

  [پاسخ]

 18. فاطمه عبادی نوشته است:

  من خیلی جذابم و تو دل همه زودی جا میگیرم ولی چون از همه ی این موارداستفاده میکنم

  [پاسخ]

 19. کودک سیتی نوشته است:

  بسیار مفید و گزیده و مناسب فرهنگ ایرانی بود
  بسیار عالی بود
  ممنون

  [پاسخ]

 20. neda نوشته است:

  kheiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllllllii khob bod batashakor

  [پاسخ]

 21. ص نوشته است:

  بیشترش برعکسه اونم تو موقعیتهای خاص

  [پاسخ]

 22. فائزه نوشته است:

  عالی بودش شاید ب نظر دیگران تکراری باشه ولی ما ادما بازم به هیچکدومش اهمییت نمیدیم وشاید بعضی وقتا هم از یادمون بره پس نگین که تکراری بودش

  [پاسخ]

 23. شین نوشته است:

  واقعا مطالب آموزنده و جذابی دارید
  هم بهتون تبریک میگم
  و هم ازتون تشکر میکنم

  [پاسخ]