Pourali.net   Pourali.net

گروه های مختلف و سوء استفاده از دانشجویان

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی در دیداری ۳ ساعته با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های امیرکبیر، تربیت معلم، خواجه نصیر، زنجان و بوعلی همدان با اشاره به نقش و جایگاه دانشجویان در پویایی و جهش کشور به سمت توسعه اظهار داشت: مسئولان امر باید با تساهل بیشتر با دانشجویان منتقد برخورد کنند. وی یادآور شد: دانشجویان ضمن حفظ استقلال و پیگیری آرمان‌ها از دادن بهانه به فرصت‌طلبان دوری کنند. مسئولان امر باید با تساهل بیشتر با دانشجویان منتقد برخورد کنند.
کروبی افزود: به نظر بنده بهتر است این مسئله با سایر مسئولان نظام نیز در میان گذاشته شود و با کمک افراد تاثیرگذار از تضییع حقوق فعالین دانشجویی جلوگیری شود. زمانی که بنده رئیس مجلس ششم بودم اقدامات فراوانی جهت دفاع از حقوق دانشجویان انجام دادم و پیگیری‌های متعددی از سوی نمایندگان مجلس جهت رسیدگی به امور دانشجویان انجام شد.
دبیرکل حزب اعتماد ملی اظهار داشت: باید از دانشجویان دفاع شود و قبول دارم که مظلومترین جریانات دانشجویان هستند و همواره گروه‌های مختلف سعی می‌کنند از دانشجویان استفاده کنند و در نهایت از آنان نیز هیچ حمایتی نمی‌کنند. من عقیده‌ام این است که باید دانشجویان منتقد را تحمل کرد و برخورد نتیجه عکس می‌دهد. حتی بنده معتقدم اگر فردی اقدامی انجام داد که بر اساس قانون جرم تلقی می‌شود و باید مجازات شود یا به زندان برود، پس از اتمام محکومیتش باید به به دانشگاه برگردد و محرومیت از تحصیل اصلاً معنی ندارد.
وی تصریح کرد: در این شرایط باید مراقب بود و به هر حال نابسامانی نه تنها در دانشگاه بلکه در سایر امور ما وجود دارد همان‌طور که در اقتصاد و سیاست خارجی نیز با مشکلات فراوان روبرو هستیم.
کروبی با اشاره به آن‌که همچون گذشته پیگیر مسائل دانشجویان خواهد بود ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که تدبیر و صبر و دوری از افراط و تفریط از جمله محورهایی است که باید در فعالیتهای سیاسی و اجتماعی دیده شود.
دبیرکل حزب اعتماد ملی در پایان سخنان خود از دانشجویان خواست ضمن حفظ استقلال، پیگیری آرمان‌ها و اهداف خود به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که از دادن بهانه به فرصت‌طلبان جلوگیری شود.

 1. GM نوشته است:

  در ضمن!این عکس بی ریخت چیه برای من گذاشتین جناب مدیر!!!من خوشم نمیاد از این!یه چیز شاد بذارین لطفا!!!:د

  [پاسخ]

 2. م. پورعلی نوشته است:

  @GM: سلام
  با تشکر از پیام شما، این تصاویر به صورت تصادفی انتخاب می شوند ولی اگر انتخابش دست من بود، عکس بهتری را انتخاب میکردم.

  [پاسخ]

 3. یه همشهری نوشته است:

  با سلام

  حرفهای جناب کروبی من رو یاد حرفهای احمدی نژاد در موقعی که کاندید ریاست جمهوری شده بود میندازه

  یادتون که هست؟واقعا مشکل ما موی جوونامونه؟چرا اونها رو کوچیک میکنیم؟

  [پاسخ]